This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Müzisyenler ve müzik sevenler arasında oldukça sevilen Soundcloud, resmi uygulamasıyla sitedeki özellikleri akıllı telefonlar için de sunmak istiyor. Resmi SoundCloud uygulamasının ne kadar kullanışlı olduğunu ve sitenin tüm özelliklerini sunup sunmadığını, testimizde okuyabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.2.6 2016.12.15-release

Özellikler & Kullanım

İlk önce SoundCloud müzik portalını tanımayanlar için, kısa olarak fonksiyonlarını tanıtmak istiyoruz. SoundCloud üzerinden müzisyenler parçalarını birçok dinleyiciyle buluşturma imkanı buluyor. Berlinde kurulan proje artık sadece tanınmamış müzisyenlerin platformu değil ve ünlü sanatçılar ve gruplar da Soundcloud kullanımıyla dinleyicileri ile şarkılarını paylaşıyor.

Soundcloud kurulumdan sonra yaklaşık 6 MB boyutunda ve maalesef SD kartı üzerine kaydırılamıyor. Ayrıca uygulamanın istedikleri izinler arasında konumunuz ve kişisel bilgileriniz de bulunuyor. İstenilen 8 izini kabul etmeniz veya etmemeniz sizin vereceğiniz karar tabi ki de. Kullanım için Facebook veya Soundcloud üyeliğini ile giriş yapmanız mümkün. Facebook üzerinden giriş yapmak istemiyorsanız, üyelik oluşturmanız şart.

Genel anlamda uygulama beş bölümde oluşuyor. Bunlardan bir Stream. Stream ile takip ettiğini müzisyenlerin yeni parçalarını bulabilirsiniz. Bı yüzden bu bölüm daha fazla dinleyiciler ve normal kulanıcılar için.

Activity bölümünde ise, kullanıcıların sizin parçalarınızızı favori olarak eklemelerinden, sizi takip etmelerinden veya yorumlamalarından haberdar oluyorsunuz.

Ayrıca REC bölümünden cihazınız üzerinden parça kaydetmeniz de mümkün. Fakat kalitesi doğal olarak stüdyo kalitesine yanaşamıyor. Fakat provalarınızın bir bölümünü dinyeleciler ile paylaşmak için güzel olsa gerek. Kayıttan sonra parçayı adlandırmanız ve kiminle paylaşmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Kalite bakımından çok üst düzeylere ulaşmak mümkün değil tabi, ama yine de bu fonksiyonun uygulamayı değerlendirdiğini düşünüyoruz.

You bölümü profilinizi ve şarkılarınızın listesini barındırıyor. Şarkıların üzerine tıklamakla, parçayı oynatmak mümkün. Uygulamada bulunan çalar ile kolayca bir sonraki şarkıya geçmek, şarkıyı favori olarak eklemek veya paylaşmak ve yorumlamak da seçenekler arasında.

Son olarak ise arama bulunuyor. Buradan sanatçıları veya şarkıları bulabilirsiniz ve bunun için “Sounds” ve “People” arasında seçim yapmanız gerekiyor.

Soundcloud bunun dışında birçok ayar imkanı sunuyor. Bildirimler için olsun, senkronizasyon olsun, kayıt kalitesi olsun veya bağlantı ayarları olsun - hepsini düzenlemeniz mümkün.

Özet: SoundCloud uygulaması kesinlikle tavsiye edilir. Bütün önemli fonksiyonlar uygulamada bulunuyor. Fakat uygulama üzerinden mesaj gönderimesi veya şarkıları indirmek mümkün olmadığı için, 5 puan veremiyoruz.

Ekran & Kontroller

SoundCloud uygulaması gerçekten iyi ve düzenli tasarlanmış. Uygulamanın beş bölüme ayrılması kullanım için çok mantıklı ve kolay kullanıma yardımcı oluyor. Ayar düzenlemeleriyle uygulamayı kendi isteklerinize göre dizayn edebilemeniz de kullanımın konforunu destekliyor.

Hız & İstikrar

SoundCloud uygulaması hızlı ve problemsiz çalıştı. Beklenmedik zamanda kapanmayan uygulama, takıntısız çalışıyor. Fakat bu konuda ekstra birşeye sahip olmadığından 5 puanı hak etmiyor.

Fiyat/Performans Oranı

Uygulama ücretsiz ve reklamsız olarak AndroidPIT Uygulama Merkezinde mevcut. SoundCloud sitesinden tanıdığımız fonksiyonların neredeyse tümü uygulamada istikrarlı bir şekilde bulunuyor.

Ekran Görüntüleri:

SoundCloud - Müzik Portalı Uygulaması SoundCloud - Müzik Portalı Uygulaması SoundCloud - Müzik Portalı Uygulaması SoundCloud - Müzik Portalı Uygulaması

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!