This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Geniş müzik yelpazesi ve dinamik popüler müzik servisleriyle dünyanın 28 ülkesinde servis veren Spotify uzun bir bekleyişin sonunda Türkiye’ye geliyor. Resmi sitesinden duyurulmamasına rağmen şirketin Android uygulaması için Türkçe dil desteği koymuş olması büyük müjde. Türkçe desteğiyle birlikte, Tay, Brezilya Portekizcesi ve Malay desteği eklendi. Şirketin Türkçe albümleri Spotify’e geri almaya başlaması ve bir süredir İstanbul’da kurulacak ofis için çalışan araması, Türkiye pazarına giriş için hazırlık yaptığının habercisi. 

spotify all access teaser 3
© AndroidPIT

Bir süredir farklı yollardan Türkiye kullanıcıları Spotify’i kullanıyorlar ama sonunda hayranları için bu eziyet sona eriyor. Spotify’ın yeni uygulamasında Türkçe dil desteği dışında başka bir yenilik yok. Ancak son açıklamalara göre, Spotify artık daha az pil tüketiyor. Servis şu an sadece Android’de, iOS’a ne zaman geleceği hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Google Play’i Türkiye hesabıyla kullananlar ne yazık ki uygulamadan faydalanamıyorlar.

İlk kez 2011 yılından adını duyurup zaman içinde en popüler müzik servislerinden biri haline gelen Spotify’ın şu anki geliri, geçen yılkinin tam iki katı: 557 milyon dolar. Dünya çapında üye sayısı da 20 milyondan fazla. Spotify’ın önemli bir özelliği, gelirlerinin yüzde 70’ini eserlerin hak sahiplerine ödemesi. Türkiye’de Fizy, ITunes, Grooveshark gibi rakipleriyle yarışacak servis, heyecanla bekleniyor.

Kaynak: Sosyalmedya.co

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!