This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 2 comments

Tablet Bilgisayarlar En Çok Nerede ve Hangi Amaçla Kullanılıyorlar?

 Google tarafından hazırlanan ve yayınlanan bir rapora göre tablet kullanıcılarının başta oyunlar olmak üzere uygulamalarını rahat koltuk veya kanepeleri üzerindeyken kullandıkları ortaya çıktı. İlginç araştırmanın içerisinde başka çarpıcı sonuçlar da var.

 Google'ın araştırması kapsamında tablet bilgisayar kullanıcılarının cihazlarını ne amaçla kullandıkları konusuna da ışık tutulmuş. Aşağıda İngilizce olarak gösterilen liste dikkate alındığında tablet bilgisayar kullanıcıları cihazlarını en çok e-mail okumak için kullanıyorlar. İkinci sırada ise oyunlar gelmekte. Tablet bilgisayar kullanıcılarının en çok vakit harcadıkları üçüncü aktivite ise sosyal medya üzerinde takılmak oluyor.

Sosyal medyanın üçüncü sırada yer alması şaşırtıcı

 

Aşağıda yer alan tablo ise yazımızın girişinde bahsetmiş olduğumuz tablet kullanıcılarının cihazlarını en çok nerede kullanmayı tercih ettikleri üzerine. İlk beş sırada yer alan mekanlar şu şekilde sıralanmışlar: Koltuk, yatak, ev (çok genel bir cevap), masa ve mutfak. Bence bu sıralama içerisinde en dikkat çeken sıralama sondan birinci sırada yer alan 'Clasroom' yani sınıf. İnsan kendisine şunu sormadan edemiyor: Hani tablet bilgisayarlar en çok eğitimde fark yaratıyorlardı? Bu noktada sizlere Fatih Projesi ve de Samsung Galaxy Note 10.1'in reklamlarını hatırlatmam ne demek istediğimi daha iyi anlatmamam yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

 

Sondan bir önceki sırada yer alan 'clasroom'a dikkat...Eğitim şart :)

 

Dipnot: AndroidPIT ofis çalışanlarının tablet bilgisayarları en çok nerede ve ne amaçla kullanmaktan hoşlandıklarını ortaya koyan fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Fransa Ekibi'nin Tercihi Mutfak

 

Amerikalıların elinden tablet bilgisayarlarını alabilene aşk olsun...

 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!