This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Tabletler Android dünyasında çok önemli bir yere sahipler ve gitgide tablet için optimize edilmiş uygulamalar Google Play Store’da boy gösteriyorlar. Bugün seçtiğimiz oyunlar akıllı telefonlar için de uygun olsalar da, aslında grafiklerinden, efektlerinden ve özelliklerinden tam yararlanabilmek için daha büyük ekranlı cihazlar için tasarlanmışlar. Huzurlarınızda Android tabletinizde saatlerce oyun oynamayı size garantileyecek en önemli uygulamalar.

tablets
© Sergey Galyonkin vía Flickr CC

Real Racing 3

Hiçbir tablet keyifleri yerine getirecek bir yarış oyunu olmadan tam değildir. Real Racing 3’ün gerçekçi harika grafikleri, üç kamera modu (araba arkasında, direksiyon arkasında, tampon görüşü) var. Uygulama Gran Turismo gibi gerçek araba markalarını da içeriyor. Eğer yarış oyunlarını seviyorsanız, Real Racing 3’ün Android tabletinize getirdiği araba yarışı keyfini es geçmeyin. Bu arada, %100 ücretsiz olduğundan bahsetmiş miydim?

realracing3
Bu harika grafiklerin keyfini en iyi tablette çıkarabilirsiniz © Google Play Store
Real Racing 3 Install on Google Play

Dead Trigger 2

Etleri çürümüş, korkunç görünümlü zombileri geniş yelpazedeki silah seçenekleriyle yok etmekten daha keyifli ne olabilir ki? Herhalde bunu, tablette yapmak olabilir. Dead Trigger 2, bu sene Cadılar Bayramı’nda piyasaya sürüldü ve zombi öldürme oyunları hayranı kalabalıklar bu oyunu indirmek için sabah saatlerinde uzunca bekledikler. Android için tasarlanmış en iyi zombi oyunlarından biri olan Dead Trigger 2, muhteşem grafiklere sahip ve tamamen ücretsiz. Tabletinizde olması zorunlu bir başka uygulama.

DeadTriggerKoboArc
Zombileri havaya uçurmak tablette daha keyifli © AndroidPIT
DEAD TRIGGER 2 Install on Google Play

Temple Run 2 ve Sonic Dash

Bu iki oyunu ilk akıllı telefonumda denemiştim ama çok etkilenmemiştim. Ta ki Nexus 7’imde deneyene kadar. Bu Android oyunlarında durmak bilmeden koşuyorsunuz çünkü ya Temple Run 2’deki gibi öfkeli maymunlar tarafından kovalanıyorsunuz ya da Sonic Dash’deki gibi olabilecek en hızlı halinizde olmanız gerekiyor. İki oyundaki karakterler de kayarak, zıplayarak, engelleri aşarak, jetonları ve yol üzerinde hediyeleri toplaması gerekiyor. Temple Run 2 ormanda geçerken, Sonic Dash sizi tanınmış kirpi Sonic’in dünyasına sürüklüyor. Oyunun grafiklerinden ve oynanma biçiminden yararlanmak için, gerçekten de bir tablete ihtiyacınız var. Bu yüzden bu iki oyun da bir tabletin vazgeçilmezlerinden.

androidpit sonic dash temple run 2
Durmak bilmeden koşulan bu oyunları saatlerce oynayabilirsiniz © AndroidPIT
Temple Run 2 Install on Google Play Sonic Dash Install on Google Play

Hungry Shark Evolution

Eğer Jaws gibi Hollywood filmleri hoşunuza gidiyorsa, Hungry Shark Evolution en sevdiğiniz oyunlardan biri olacak. Bu oyun sizi sivri dişli bir köpek balığının zihnine sokuyor. Amacınız balık ya da balığa benzer şeyleri avlamak, mesela insanları! Aşağı yukarı yüzün, bir taraftan diğerine bakın. Lezzetli bir balık, ya da bikini giymiş bir yüzücü mü yolunuzda? Köpekbalığı Bay Nibbles, gerisini halleder. Bir süre sonra ekranınız kan içinde yüzüyor olacak. Köpekbalığını ister tabletinizi eğerek, ister ekran kontrollerini kullanarak yönlendirebilirsiniz.

androidpit hungry shark evolution
Dalgıçları, tatilcileri, balıkları, ahtapotları yiyin ama deniz analarından uzak durun ve çok derinlere yüzmeyin! © AndroidPIT
Hungry Shark Evolution Install on Google Play

Blood and Glory

Sonuncusu ama en önemlilerden biri, tabii ki de iyi bir dövüş oyunu. Eğer epik gladyatör hikayeleri hoşunuza gidiyorsa, yarı çıplak adamları kılıçlarla konuşturmak ve birçok ölümcül silahları denemek istiyorsanız, bu türdeki oyunlardan en iyisi Blood and Glory. Bu ücretsiz Android uygulaması tabletinizi eski Roma zamanlarına götürecek. Oyun Roma Kolezyumu’nda geçiyor ve siz, zorlu mücadeleler geçirmiş, hayatı için savaşan bir gladyatörün bedenine bürünüyorsunuz. Yardım ve deneme sürecinden sonra, biraz çalışmayla, siz de kendinizi kan ve onur için başka bir gladyatörle savaşır bulacaksınız.

gladiadores
Blood and Glory gözyaşı ve kanı garantiliyor / © AndroidPIT
BLOOD & GLORY Install on Google Play

Bu oyunlar benim bir Android tableti için vazgeçilmez olduğunu düşündüğüm uygulamalar. Her biri ayrı grafik mükemmeliyetine sahip ve tabletinizi harika bir keyif aracına dönüştürüyorlar. Eminim herkesin bu olmadan yaşayamam dediği uygulamaları vardır. Peki sizinki hangisi?

4 Shares

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!