This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Tablo]iPhone 4S Galaxy S3’e Oranla 3 Kat Daha Fazla Radyasyon Yayıyor

Cep telefonlarından çıkan radyasyonu ölçen Tawkon uygulaması iPhone 4s’in birçok Android telefondan çok daha fazla radyasyon çıkardığını gösteren bir tablo yayınladı. Android bloglarında yayınlanan tabloda telefonların belirlenmiş emilim oranları (SAP, Specific Absorbtion Rate) ya da insan vücudunun çeşitli telefonlara göre ne kadar radyasyon çektiğini gösteriyor.

Tablonun en üstünde Blackberry Bold 9700, 1.37 w/kg ile başı çekerken onu 1.11 w/kg ile iPhone 4S, 1.03 w/kg ile HTC Evo 4G, 0.7 w/kg ile Motorola Droid, 0.34 w/kg ile Samsung Galaxy S3 takip ediyor. İnsan vücudu için azami miktar ise FCC’ye göre 1.6 w/kg.

Radyasyonun beyin kanserine neden olup olmadığı hala tartışma konusu olmasının yanında bu kadar popüler bir telefonun bu kadar radyasyon yayması endişe verici. Tawkon ayrıca kendi telefonunuzun radyasyonunu ölçmek için bir uygulama sunuyor ve bu dikkate aldığınız bir kriter ise yararlı bir uygulama. Kısaca ne zaman telefonunuz baz istasyonundan uzaklaşırsa ve sinyal almak için kendini zorlarsa Tawkon size kulaklık takmanızı ve telefona uzak bir mesafeden konuşmanızı tavsiye ediyor. Ay sonunda uygulama sizin yüksek radyasyonda toplamda ne kadar konuştuğunuzu gösteriyor.

Cep telefonundan gelen radyasyonla ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kaynak: Phandroid

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!