This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Talking Tom Cat 2 Free: Konuşan Kedi Tom akıllı telefonunuzda

Konuşan hayvanların olduğu uygulamalar sadece çocukların değil yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. Bunlar arasında da en popüler olanlardan biri, binlerce akıllı telefondaki yerini şimdiden almış olan Konuşan Kedi Tom. Bu meşhur uygulamanın yeni versiyonunu sizin için inceledik. 

Not

Artı

  • Konuşulanı tekrarlama hızı yüksek
  • Farklı yöntemlerle jeton kazanma şansı
  • Video kaydı

Eksi

  • Aksesuarları indirmenin uzun sürmesi
  • Sadece bir mini oyun olması
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Google Nexus 7 4.4 Hayır 4.1 5.1

Özellikler & Kullanım

Talking Tom Cat uygulamasının arkasındaki temel prensip oldukça basit: Karşınızda sevimli bir kedicik var ve bu kedi komik bir sesle sizin söylediklerinizi tekrarlıyor. Tom sizin konuşmanız bitene kadar sizi dinledikten sonra, her şeyi o komik ve pes perdeden gelen kedi sesiyle tekrar ediyor. 

talking tom cat1
Tom sizi dinleyip, söyledikleriniz komik bir sesle tekrar ediyor. / © AndroidPIT

Konuşabilirsiniz, gülebilirsiniz, tuhaf sesler çıkarabilirsin, kedi Tom hepsini tekrar ediyor. Ayrıca Tom sadece sizin söylediklerinizi tekrarlamakla yetinmeyip, kendine has başka sesler de çıkarıyor. Kediniz, yoldan geçen otomobillerin sesinden klavye seslerine, uzun uzun okuduğuuz bir şiirden basit bir "merhaba"ya kadar her şeyi tekrar edebiliyor. Öte yandan, eğer çok gürültülü bir ortamdaysanız Tom sizin söylediklerinize konsantre olmakta zorlanabilir. 

Ana ekranda Tom'la ekstradan bazı şeyleri yapmanızı sağlayacak bazı butonlar göreceksiniz. Yapabileceğiniz şeylerden biri kamerayla kaydedip, sosyal medyadan arkadaşlarınızla paylaşmak. Videoları kaydedip daha sonra üzerinde oynama da yapabilirsiniz. Ayrıca hayranlarının çektiği Tom Cat videolarını görebileceğiniz bir video stream kanalı da mevcut. 

talking tom cat2
Talking Tom videolarınızı arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. / © AndroidPIT

Tabii konuşan kediniz için bir dizi aksesuar da mevcut. Şapkalar, kostümler, kravatlar ve diğer aksesuarlarla kedinizi giydirebildiğiniz gibi, yaşadığı yeri de lambalar, tablolar ve hatta Noel ağacıyla yeniden dekore edebiliyorsunuz. 

Ancak söz konusu olan bu ilave aksesuar ve eşyalar ücretsiz değil. Örneğin 79 cent karşılığında 4.200 jeton satın alabiliyorsunuz. Şimdi artık jetonlarınızla kediniz için birkaç güneş gözlüğü alabilir yahut uygulamadaki reklamları kaldırabilirsiniz. 

talking tom cat3
Tom her daim sürprizlerle dolu. / © AndroidPIT

Öte yandan uygulama içinde jeton kazanmanızı sağlayacak birkaç özellik de var. Örneğin Push bildirimini aktif hale getirerek bunu yapabiliyorsunuz. Facebook benzeri bir beğenme butonu da benzer şekilde size jeton kazandırabiliyor. Hele de oyunun bültenine abone olur ya da diğer uygulamaların reklam filmlerini seyrederseniz elinize geçen jeton oranı daha da artıyor. Daha büyük bir jeton paketi satın alırsanız uygulamadaki rahatsız edici reklamları da kaldırabiliyorsunuz. 

Jeton kazanmanın bir başka yolu da uygulama içindeki küçük oyunu oynamak. Burada çeşitli engelleri aşarak jetonları kendiniz topluyorsunuz, ama toplam elinize geçen jeton miktarının fazla olduğunu söyleyemem. Ne yazık ki oyun içinde mini oyun olarak sadece bu var, birkaç tane daha eklense oyuna zenginlik katabilirmiş. 

talking tom cat4
Jeton kazanmanın yollarından biri de bu mini oyun. / © AndroidPIT

Bunun haricinde Tom'un dairesinde bir de köpek yaşıyor. Söz konusu ev arkadaşını çeşitli butonlarla idare edebiliyor, poşet patlatmasını, yellenmesini ya da yastık kavgası başlatmasını sağlayarak Tom'un sinirlerini yerinden oynatabilirsiniz. 

Son olarak sadece sizin değil, oyuncu kedi Tom'un da kendine ait bir akıllı telefonu var ve konuştuklarınız yalnızca Tom tarafından değil, Tom'un telefonu tarafından da tekrar ediliyor. Bu özellik başlangıçta eğlenceli olsa da bir süre sonra ilginçliğini kaybediyor. 

İşe biraz sertlik katmak isteyenler için konuşan kediyi hırpalamak, kuyruğundan çekmek ya da mırıldatmak da mümkün. Bunun dışındaki ufak tefek sürprizleri ise en iyisi uygulamayı indirerek kendiniz keşfetmeniz.   

talking tom cat5
Tom'a sürekli rahatsızlık veren bir ev arkadaşı da var bu kez. / © AndroidPIT

Ekran & Kontroller

Uygulamanın genel görünümü gayet düzgün ve özellikle tablette çok daha fazla ayrıntı görmek mümkün. Talimatları parmağınızla kedinin üzerine dokunarak veriyorsunuz ve reaksiyon hızı gayet iyi. Kimi zaman bir butona basma süresine bağlı olarak, aynı butonla farklı talimatlar vermeniz de mümkün. 

Diyelim ki Tom'la oynamak isteyen küçük bir kardeşiniz varsa, uygulamayı çocuk moduna getirmeniz de mümkün. Ama bu mod açık olduğunda Tom'un dairesini dekore edemiyorsunuz. 

Hız & İstikrar

Benim yaptığım test süresi boyunca herhangi bir durma ya da yavaşlama sorunuyla karşılaşmadım. Sesli söylenen cümlelerin tekrarlanma hızı gayet yüksekti ve çok fazla bekleme süresi gerektirmedi. Ancak Tom için aksesuar ya da eşya satın alıyorsanız, belli bir yükleme süresi olacağını hesaba katmanız gerekiyor. Bunun için de söz konusu satın alma işlemini stabil bir Wi-Fi bağlantısı olan bir yerde yapmanızı tavsiye ederiz.  

Fiyat/Performans Oranı

Talking Tom Cat 2 Free ücretsiz bir uygulama. Uygulama içinde normal para karşılığı jeton satın alarak ekstra eşya almanız mümkün. Ayrıca uygulama hayranlara yönelik peluş hayvanlar gibi oyuncukların satıldığı gerçek bir online mağazaya da sahip. 

Son Söz

Talking Tom Cat eğlenceyi sevenler için gerçekten bire bir. Arkadaşlarını beklenmedik bir kedi videosuyla şaşırtmak isteyenler ya da oyun arayan küçük çocuklar bu uygulamada aradıklarını bulacaklardır. Konuşan kedinin sizi taklit ettiği videolara kahkaha atacağınız kesin. Oyunda jeton almak zor değil, sadece ilgili reklamlara izin vermeniz gerekiyor. Sonuç itibarıyla konuşan kedi konsepti birçok kişi açısından anlamlı olmalı ki, bu uygulama tüm dünyada birçok insanın telefonunda kendine yer bulabiliyor. Şahsen bana çok hitap etmese de, uygulamanın gayet iyi çalıştığını ve herhangi bir bug'a ya da arızaya rastlamadığımı söylemek zorundayım. Hiçbir şey için değilse bile size geçirttiği eğlenceli vakitler için dört yıldızı hak eden bir uygulama. 

2 Shares

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!