This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yurtdışında gezmek harika bir şey ve tercümelerdeki kopuşlar sizi nahoş durumlara sürükleyebilir. Bu anlarda tek istediğiniz şey öğrenmek istediğiniz şeyi sormak veya anlatmak istediğiniz şeyi karşınızdakine en kısa yoldan ulaştırmak.

Sizin için şimdiye kadar bir çok tercüme uygulaması test ettik ve içlerinden biri kurmaya değecek izlenimi verdi: Talking Translator /Dictionary hakkında daha fazla okumak için incelememize göz atın.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.4 6.4.8

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Motorola Defy Mini
Android sürümü: 2.3.6
Root: Yok
Modifikasyonlar: Yok

Talking Translator /Dictionary uygulamasının ekranı hoş ve amaca yönelik bırakılmış fakat yine de alakalı birçok özelliğe erişim sağlıyor. İki yazı alanı dil girişi için kullanılabilir (kelime veya cümle). Ayrıca uygulamada açılış ekranını dil girişi yapılması üzerine de ayarlayabilirsiniz Kaynak ve hedef dillerin seçimi için tabii ki seçenekler var. Ayrıca tüm konuşmanın tercüme edilmesini istiyorsanız hedef ve kaynak dili de değiştirmek için seçenekler mevcut.

Eğer kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini merak ediyorsanız ses özelliği var.
Tercümeler internet bağlantısı gerektiriyor. Bu belki yurt dışındaysanız zayıf bir nokta olarak değerlendirilebilir. Bununla beraber o kadar çok sayıda sözlüğü ve konuşma algoritmasını telefonda haznetmek de teknik açıdan çok zor olabilir. Bu yüzden yurt dışında kontörlü hat kullanabilirsiniz (özellikle pek çok uygulamanın internet bağlantısını kullandığını düşündüğünüzde: Google Maps örneğin).

Harika bir özellik: Uygulama size gelen SMS'leri size okuyor ve tercüme ediyor. Aynı özelliğin gelen E-mailler için de olduğunu görmek sevindirici.
Hoşuma giden birbaşka özellik ise "Günün Kelimesi". Sağ üstte herhangi bir dil seçin ve tercümeyi seçin. Bu dil yetilerinizi geliştirmek için hızlı ve kolay bir yol. Bu özellik ana ekrandaki bir widget aracılığıyla kullanılabilir.

Tercümelerin gerçek kalitesi GOogle Translate'tekiyle aynı seviyede. Yani çok fazla bir beklentiye girmemeniz gerekir ama tercümeler, genel anlamda olayı kavramanıza yardımcı olacak. Daha fazla kullanılan diller daha az kullanılanlara göre daha iyi sonuçlar getiriyor.

Özet: Bire bir çeviriler için hiçbir zaman bir tercüme uygulaması kullanmasam da yabancı dilde olan biten hakkında genel bir bilgiye sahip olmanızı sağlıyor. Talking Translator /Dictionary beş milyondan daha fazla kez indirildi ve tek diyebileceğim şey Play Store'da aldığı övgülere katılıyor olmam.

Ekran & Kontroller

Talking Translator /Dictionary uygulamasını kullanmak oldukça kolay. SMS dışında tüm ana özellikler ana menüde.

Tasarım basit fakat genel olarak iyi, menü tuşu Android menü tuşunun altında.

Hız & İstikrar

Talking Translator /Dictionary çok akıcı çalışıyor. Tercümeler çevirim içi erişilebiliyor ama yine de ses (audio) gecikmesi minimum seviyede.

Fiyat/Performans Oranı

Talking Translator /Dictionary bedava ve reklam sponsorlu. 2.49 Euro'ya uygulamaya satın alıp reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Uygulamanın bedava sürümü "Günün Kelimesi" özelliğiyle gelmiyor ve 50 SMS limiti var.

Ekran Görüntüleri:

Talking Translator /Dictionary Talking Translator /Dictionary Talking Translator /Dictionary Talking Translator /Dictionary Talking Translator /Dictionary

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!