This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Geçen yıl çıkmış olan Tank Hero oyununun resmi devamı Tank Hero: Laser Wars oyununda ne tür yenilikler bulunduğunu ve eskisine nazaran daha iyi olup olmadığı gibi soruların cevapları bugünkü testimizde saklı.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.1 1.1.6

Özellikler & Kullanım

Test cihazları
Samsung Galaxy Nexus
Android Versiyonu: 4.0.4
Root: Evet
Modifikasyonlar: Evet / AOKP ROM Build 39 / Popcorn Kernel 11

Samsung Galaxy Tab 10.1
Android Versiyonu: 3.2
Root: Evet
Modifikasyonlar: Hayır

Uygulama detayları
Bu versiyondan itibaren kullanılır: Android 2.1
Apps2SD: İki cihazdan da anlaşılmıyor
Kurulumdan sonra boyut: yaklaşık 25 MB
Ice Cream Sandwich için optimize edilmiş: Hayır
Tablet için optimize edilmiş: Hayır, ama problemsiz çalışıyor

İzinler
Sistem araçları: Telefonun uyku moduna geçmesini önleme
Ağ iletşimi: Tam internet erişimi
Donanım kontrolleri: Telefonun uyku moduna geçmesini önleme

İzinler hakkında yorum
Bütün izinler mantıklı.

Tank Hero: Laser Wars oyununun önceki versiyonu olan Tank Hero güzel, fakat zamanla sıkıcı olan bir oyundu. Bakalım yenisinde neler farklı ve daha iyi. İlk önce, oyunun isminden de anlaşıldığı gibi oyun laser teması üzerinde kurulmuş. Bu zaten oyunu ilkinden farklı kılıyor. Gerçi oyundaki silahları değiştirmek, daha iyi ve daha kötü olması anlamına gelmiyor. Ama en azından bir değişiklik oluyor.

Oyun prensibi ise tamamen aynı kalmış: Amaç, kulandığınız tank ile başka tankları vurmak. Bütün düşmanları öldürdükten sonra, level bitmiş oluyor. Güzel olan ise, her görevin birbirden farklı bir dizayna sahip olması. Bunun nedenlerinden biri de, oyunda her birinde 30 farklı görev bulunan üç büyük dünyanın bulunması. Bir başka yenilik de, oyuna eklenen engeller - bunların bazılarını sadece lazerler geçebilirlen, bazılarını da vurup yok etmeniz gerekiyor.

Ayrıca Tank Hero: Laser Wars bazen gerçekten zor olabiliyor. 19. görev mesela az kalsın test cihazımızın sonunu getiriyordu. Ve zorluk derecesi ayarı sadece “normal” olarak ayarlıyken. Bazı görevler böyle zorlu olurken, karşımıza anında çözdüğümüz görevler de çıkabiliyor. Fakat her görevin zorlu olmasıi oyunu pek de zevkli kılmazdı düşüncesindeyim. Uygulamada bunun dışında farklı silahlar da bulunuyor. Bunları lazer, çift lazer ve raygun gibi farklı seçenekler oluşturuyor. Tüm zararlardan koruyan kalkanları da kullanmanız mümkün.

Her görevin ardından size yıldızlar ile kategorilere ayrılan puanlar veriliyor. Kategoriler süre, ömür ve nişancılık olarak ayrılıyor.

Oyunun multiplayer seçeneğini de çok beğendik. İki oyuncunun splitscreen ile aynı cihazda oynamasını sağlayan bu seçenek için tabletlerin kullanılması, akıllı telefonların ekranlarının yeterli olmayışından daha mantıklı.

Özet: Oyunun prensibi değişmemesi, zamanla biraz sıkıcı olmasını kaynaklandırabilir. Ayrıca zorluk derecesinin görevden göreve bu kadar değişmesi de daha iyi olabilirdi. Fakat görev dizaynlarının birbirinden farklı olması ve güzel multiplayer seçeneği oyunu beğenmemizi sağlıyor.

Ekran & Kontroller

Tank Hero: Laser Wars görünüm olarak önceki versiyondan bayağı farkl. Görevler çok faha güzel ve detaylı dizayn edilmiş. Oynanış anlamında da büyük bir yol kat edilen uygulama da, maalesef ilk versiyonda bulunan iki sanal D-Pad yerine sadece bir tane tercih edilmiş.

Hız & İstikrar

Tank Hero: Laser Wars iki test cihazında da hızlı çalıştı. Sadece bir görevi sonuçlandırdıktan sonra, Galaxy Nexus cihazında hiçbir tuş kullanılmaz hale gelmişti ve oyunu kapatmaktan başka çaresi yoktu. Bunun dışında hiçbir problem oluşmadı.

Fiyat/Performans Oranı

Tank Hero: Laser Wars, AndroidPIT App Center ve Play Store’da ücretsiz ve reklamsız olarak mevcut.

Ekran Görüntüleri:

Tank Hero: Laser Wars Tank Hero: Laser Wars Tank Hero: Laser Wars Tank Hero: Laser Wars

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!