This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android'in ekstra faydalarından biri de çok etkili bir multitasking sistemine sahip olması. Bir ekrandan diğerine geçiş widgetları desteklediği gibi tabii ki uygulamalar arası geçişleri ve uygulamaların aynı zamanda çalışmasına olanak sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak birçok kullanıcı daha, daha, DAHA fazla özellik peşinde koşuyor ve etkin kullanım için birçok farklı uygulamayı deniyor.

Task Changer PRO bu tür uygulamalardan biri: Ekranınızda farklı eylemler gerçekleştirebileceğiniz birçok farklı "bölge"ye yer veriyor. Bugünün incelemesinde bununla iligli detayları bulabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
5.7.0 7.0.2

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Sony XPERIA Active
Android sürümü: 4.0.4
Root: Yok
Modifikasyonlar: Yok

Task Changer Pro hakkındaki ilk izlenimim esas anlamda bir görev yöneticisi olduğu yönünde - ama yanılmışım. Uygulamanın en hoş özelliği menüde gizli. Giriş bölümünde de bahsettiğim gibi bu "bölgeler" size uygulamaları başlatmanızı veya müzik/müzik listenize link atmanızı sağlıyor.

Tüm bunlar teoride iyi gözükse de pratikte bunları ayarlamanın biraz zorlu olduğu kanısındayım. Bölgeleri ayarlamanız konusunda yardımcı bir asistan size yol gösteriyor fakat ayarları yaparken ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok. İlk başta bölgeler deaktive oldu ve tekrar ayarlara gidip onları aktive etmem gerekti.
Bunu yapmak da aslında bölgeleri kişiselliştirmeniz için olanak sağlıyor. Örneğin ekranınız küçükse tüm bölgeleri aktive etmenizin bir anlamı yok. Ben şahsen en önemli bölgeleri aktive ettim ve içlerine kamera ve WhatsApp'ı koydum.

Kolayca yerlerini belirleyebilesiniz diye bölgeler gömülü olarak geliyor. Ayarları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ama uygulamayı kullanmaya ilk kez başladığınızda gömülü ayarları kullanmanızı öneriyorum.

Başlangıç eylemleri hoş ve basit. Ekranlar arasında kısaca parmağınızı kaydırarak geçiş yapıyorsunuz.

Birkaç not: Bir çubuk size pil seviyesini ve bir diğeri ne kadar belleğiniz kaldığını gösteriyor (ikincisini son derece gereksiz buldum). Bu çubukların pozisyonlarını ve saydamlıklarını değiştirebilirsiniz.

Özet: Task Changer PRO çok sayıda enteresan fikir mevcut ama genel olarak -temel olarak kontrollerden kaynaklı olarak- kullanıcı gözüyle bende biraz hayal kırıklığı yarattı. Dahası uygulama içi yazılar birçok hatayla dolu.

Ekran & Kontroller

Kontrollerin kusursuz denebilecek seviyeden uzak olduğunu önceden de belirttim. Her bölgenin kullanıcı dostu bir şekilde ayarlanabileceğini düşünüyorsunuz ama bunun böyle olmadığına şahit oldum. Aksine ayarlarda bölge yaratmak için 2-3 menünün içinden geçmek zorunda kalıyorsunuz.

İlk olarak ne tür bir bölge istediğinizi belirliyorsunuz: Bir uygulamamı yoksa kısayol mu. Sonra uygulamaya, sonra menüye ve sonrasında da "Kısayol Yarat" veya "Özel Uygulama Yarat"a geçmeniz gerekiyor. Oldukça dolambaçlı bir yol.

Geri tuşu ayrı bir dert çünkü bazen uygulamayı hepten kapatıyor.

Task Changer PRO iyi yapılmış ama genel olarak uygulamaya hakim olmak güç.

Hız & İstikrar

Task Changer PRO düşük seviye cihazlarda bile akıcı çalışıyor.

Fiyat/Performans Oranı

Task Changer PRO bedava ve Play Store'da mevcut.

Ekran Görüntüleri:

Task Changer PRO - Daha iyi multitasking Task Changer PRO - Daha iyi multitasking Task Changer PRO - Daha iyi multitasking Task Changer PRO - Daha iyi multitasking Task Changer PRO - Daha iyi multitasking

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!