This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Tasks - Android İçin Google Görevleri Uygulaması

Android piyasasına bakıp, gerekli ihtiyaç ve eksikleri tespit edip bunların giderilmesine yönelik uygulamalar yazma milyon dolarlık bir fikir tadında etkiler yarattı son bir kaç yıl içerisinde.. Bu tip uygulamaların ciddi bir bölümü zaten mevcut olan uygulamaların daha iyiye taşınması amacıyla proglamlandılar. Örneğin Google görevlerini bir düşünün. Neden Google görevleri ile alakalı bir bir uygulama geliştirilmiş olmasın. Bu noktada lafı uzatmadan Google Play üzerinde 5 üzerinden 5 almış 5 yıldızlı uygulama Tasks’ın tanıtımına geçelim.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.3.1 1.5.3

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S3
Android sürümü: 4.0.4
Root: Evet
Mods: Yok


Tasks uygulamasına başladığınızda ayarlarınızı yaparken bir klavuz tarafından yönlendiriliyorsunuz. Bu ilk aşamada çok da fazla kafa karıştırıcı bir şey yok..Sonraki adımda Google şifre ve izinleriniz sorgulanıyor. Eğer birden fazla Google hesabınız varsa onları da sırasıyla girebiliyorsunuz.


Ana liste size mevcut olan görevleri gösteriyor. Görevler tamamlandıkça ekrandan kayboluyorlar. Tercih edilmesi ve de istenilmesi durumunda gösterilen görevleri manuel olarak silmek ya da değiştirmek mümkün. Görevlerin sıralamasını da parmağınızı kaydırarak kolayca yapabiliyorsunuz. Görevleri tarihlerine göre sıralamak imkanı da böyle bir uygulamadan beklenileceği üzere mevcut


Görev sıralaması diğer listeler kullanılarak da düzenlenebiliyor. Eğer çok fazla görevi tanımlayarak uygulamaya girerseniz yukarıdaki çubuğu kullanarak spesifik olarak gitmek istediğiniz uygulamaya gidebilirsiniz. Listeleri yönetmek, değiştirmek,yeniden adlandırmak ve yenilerini yaratmak için menüyü kullanıyorsunuz. Bu arada seçilen listeleri paylaşma opsiyonunuz da bulunuyor. Bu noktada uygulama paylaşılmak istenen listeleri text formatına çeviriyor.


Başlık, notlar, tarih gibi listeye eklenecek parametreleri esas alarak yeni görevler oluşturabiliyorsunuz.Eğer bir görevin tarihi geçmişse uygulama sizi uyarıyor. Android 4.1'de bildirimler çubuğundan bildirimi direktman silebliyorsunuz fakat içeriğini malesef göremiyorsunuz.


Uygulama için ana ekranda kaydırılabilir bir widget oluşturarak gerek uygulamaya ulaşmak gerekse de yeni görevler yaratmak için bu widget’ı kullanabiliyorsunuz. Android 4.2'de ekran kilidi kısmı için widget da koyabiliyorsunuz!


Ayarlama seçenekleri içerisinde tercihe göre beyaz zemine sahip olan açık renkli temanın yerine koyu renge sahip olan temaları seçerek daha koyu bir ekran görüntüsü stilini kullanabiliyorsunuz.

Özetle:


Tasks uygulaması Google görevlerinin etkin kullanımını bir adım öteye taşıması iddiasında olan ve bu iddianın arkasında çok da iyi durabilen bir uygulama. Bir Google kullanıcısının kendisinden bekleyebileceklerini fazlasıyle yerine getiriyor. Hatta paylaşım seçeneği ve de birden fazla hesabı bağlayabilme açılarından değerlendirildiğinde, beklentilerin ötesine bile geçiyor.

Ekran & Kontroller

 Tasks uygulaması için bu değerlendime kriteri bağlamında bir eksiklik bulabilmek gerçekten zor. Android 4.0'daki "Holo" görünümdeki stream geçişli arayüz aynı zamanda çok hoş görünüyor. Çok önemli olmayan özellikler içerik menüsünde verilmiş, böylelikle çok fazla ayrıntıyla boğuşmuyorsunuz.

Çok güzel: Uygulama farklı büyüklükteki birçok ekran için optimize edilmiş; böylelikle tabletlerle de iyi bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Almanca tercümesi de mevcut.

Hız & İstikrar

 Tasks uygulaması herhangi bir takılmaya yer vermeden kusursuz bir şekilde testlerimizden gecti.

Fiyat/Performans Oranı

 Tasks uygulamasının tam sürümü 1 EUR ve bu oldukça makul bir fiyat. Eğer bu uygulama için para ödemek istemiyorsanız ücretsiz versiyonunu indirebilirsiniz. Bu durumda uygulama indirildikten 10 gün sonra reklamlara maruz kalıyorsunuz .

Ekran Görüntüleri:

Tasks - Android İçin Google Görevleri Uygulaması Tasks - Android İçin Google Görevleri Uygulaması Tasks - Android İçin Google Görevleri Uygulaması Tasks - Android İçin Google Görevleri Uygulaması Tasks - Android İçin Google Görevleri Uygulaması
2 Shares

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!