This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share No comments

Tasks To Do Pro, To-Do List - Görev Planlayıcısı

Öyle günler var ki, resmen neler yapacağınızı unutursunuz. İşyeri, aile, kendi aktiviteleriniz derkeni, herşey birbirine karışır. Bu durumlarda neden akıllı telefonunuzu kullanıp, günlerinizi daha kolay ve düzenli planlamıyorsunuz?
Bugünkü testimizin konuğu Tasks To Do Pro, To-Do List görevlerinizi planlamanızda size yardımcı olarak günün stresini azaltan bir uygulama. Peki uygulamanın bunu ne denli iyi başardığını bugünkü test raporumuzda göreceğiz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.1 2.7.1

Özellikler & Kullanım

Tasks To Do Pro, To-Do List uygulamasının ilk çalıştırılmasında güzel bir özellik ile karşı karşıya kalıyorsunuz: Uygulamanın görünümü çok düzenli ve gerekli fonksiyonları bulmak sadece an meselesi.
Gününüzü kolaylaştırmak ve az da olsa günün stresinden kurtulmak için kullandığınız görev planlayıcı uygulamaları, tabii ki kolay kullanımlı olmalı ve kullanıcıya bir engel daha yaratmamalıdır. Bunu Tasks To Do çok iyi başarıyor ve edindiğimiz ilk izlenim, kullanımın devamında da aynı şekilde ilerliyor.

İsminden de anlaşıldığı gibi uygulama bir görev planlayıcısı. Bu yüzden uygulamanın amacını daha detaylı anlatmanın pek anlamı yok. Görev oluşturmak ve bunlara bakmak veya cihazın görevleri hatırlatması gibi her görev uygulamasının ana fonksiyonları Tasks To Do Pro uygulamasında da bulunuyor. Daha önemlisi ise uygulamanın ince ayarları. Fonksiyonları gözden geçirince, görev listeleri oluşturabileceğinizi, kategorilere göre görüntüleyebileceğinizi ve bunun gibi birçok ayar seçeneklerinin bulunduğunu anlayacaksınız. Fakat bunların kesinlikle bu tür uygulamaların standard fonksiyonları olduğunu ve bu uygulamaya has birşey olmadığını belirtmek gerekir.


İlgi çekici olan ise, görevleri planladığınızda bulunan opsiyon çokluğu. Böylelikle görevi adlandırmak dışında, not eklemek – çok da özel değil aslında – mümkün. Fakat sesli giriş özelliği ile bile bu basit özellikler bile cilalanmış gibi oluyor. Ayrıca Any.Do gibi benzer ürünlerden de fazla ayar seçeneği bulunduğu kesin.
Görevin önemi, bitiş tarihi veya alarm özellikleri de iyi bir şekilde çalışıyor uygulamada. Fakat burada cilalanmış görüntüde küçük bir çizil bulmak mümkün: komplike alarm örnekleri ve görevlerin Google takvimine eklenilmemesi.
Fakat Tasks To Do Pro, To-Do List uygulmasının iyi bir yönü ise, „Google Tasks“ bağlantısı oluyor. Böylece Google hesabınızla farklı cihazları kullanarak görevlerinizden her an haberdar olabiliyorsunuz. Birçok görev planlayıcısına karşı burada büyük bir avantaj sağlanıyor.

Özet:

Tasks To Do Pro, To-Do List testi pek kolay olmadı. Zaten raporun uzunluğundan da anlayabileceğiniz gibi, uygulama hakkında pek söylenecek birşey yok. Tabii ki bu kötü değil ve pek fazla da eleştirelecek unsur bulunmadığından kaynaklanıyor.
Ama uygulamanın ne yaptığını ve amacanın ne olduğunu da hiçbir zaman unutmamak lazım. Çünkü Tasts To Do Pro iyi çalışan, basit bir görev planlayıcısı ve görevleri oluşturmakta, organize etmekte gerçekten iyi. Bunun için de pek fazla fonksiyona gerek olmuyor ve uygulamanın sadece görevini çok komplike olmadan yerine getirmesi önem kazanıyor.
Google takvimine entegre olmayan görevler ve fazla alarm seçeneği bulunmaması uygulamanın artıları. Bunlar Google server bağlantılarıyla önem kaybetse de, mükemmel bir not için yeterli olmuyor.

Ekran & Kontroller

Bu kategoride Tasks To Do Pro, To-Do List uygulaması Android dizaynının ne kadar büyük potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Görünüm çok düzenli, basit, fonksiyonlar ön planda ve işletim sisteminin genel görüntüsüne uyuyor.
 

Maalesef AMOLED ekranlar için koyu theme ve görevlerin „çizmek“ ile sonlandırılma eksiklikleri uygulamanın en yüksek puana ulaşmasına engel.

Hız & İstikrar

Tasks To Do Pro, To-Do List uygulaması test süresinde hiçbir problem oluşturmadı ve Google Server bağlantısı da herdaim başarılı bir şekilde çalıştı.

Fiyat/Performans Oranı

Tasks To Do Pro, To-Do List (16-22 Temmuz arasında) Haftanın Uygulaması olarak 3.79 Avro yerine sadece 1.89 Avro fiyatıyla AndroidPIT App Center'da mevcut. Reklamsız olan uygulama, iyi performansıyla ve şık görünümüyle çok iyi bir fiyat/performans oranına sahip.

Ekran Görüntüleri:

Tasks To Do Pro,  To-Do List - Görev Planlayıcısı Tasks To Do Pro,  To-Do List - Görev Planlayıcısı Tasks To Do Pro,  To-Do List - Görev Planlayıcısı Tasks To Do Pro,  To-Do List - Görev Planlayıcısı
1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!