This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 5 comments

[Tavsiye] Android İçin Olmazsa Olmaz 5 Uygulama

Yeni yıl için yeni bir akıllı telefon veya tablet aldınız ve hala hangi uygulamaları indireceğinizi bilmiyorsunuz? İşte size bir fikir verebilecek, en iyi beş Android uygulaması seçkisi. Uygulamaların ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz!

Google'ın seçtiği 2012'nin en iyi 10 Android uygulamasından sonra sizle bu sefer de Android cihazınızda olması gereken beş uygulamayı paylaşıyoruz:

Solid Explorer

Dosya Yöneticisi uygulamaları olmaksızın Android cihazınızda iş yapmak gerçekten zor. Çünkü Android'de herhangi bir şey indirmenin sınırı olmadığı için ordan burdan her türlü şeyi cihazınıza indiriyorsunuz fakat asıl sorun onları bulmak ve düzenlemek oluyor. İşte işinize yarayacak çok kapsamlı bir uygulama: Solid Explorer. Uygulamanın kendisi 1.54 Euro fakat 14 günlük deneme sürümü mevcut.

AirDroid

Artık kabloya ihtiyaç duymadan cihazınıza bağlanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için cihazınız ve bilgisayarınızın aynı bağlantıya bağlanmış olması lazım. Bir kere bağlandıktan sonra dilediğiniz şeyi iki yönde paylaşabilirsiniz. Birden çok Android cihazınızı bağlayıp içindeki bilgilere bakabildiğiniz gibi (örneğin boş hafıza) bilgisayarınızdan cihazınız üzerinden mesaj yazıp okuyabiliyorsunuz da. Ücretsiz sahip olabileceğiniz AirDroid sizin de sürekli kullanacağınız uygulamalardan biri olabilir.

Chrome

En son çıkan Google Nexus cihazlarında gömülü olarak gelen web tarayıcısı, Chrome'u kolay bir şekilde farklı cihazlara da yükleyebiliyorsunuz. Google hesabınızla senkronize olması açısından size kolaylık tanıyan bu ücretsiz web tarayıcıda ayrıca bilgisayarınızdaki gibi sekmelerle sitelerde gezebilmek gerçekten çok rahat.

Beautiful Widgets

Android'in en büyük artılarından biri de widget çeşitliliğinin olması. Kişisel zevklerinize göre menülerde ve ana ekranda dilediğiniz widgetı dilediğiniz yere yerleştirebiliyorsunuz. Bu işi yapmanızı sağlayan en iyi uygulamalardan biri de Beautiful Widgets uygulaması. Fiyatı 3.21 dolar olmasına rağmen ekran görüntülerinden telefonunuzun ara yüzünü ne denli değiştirdiğini gördüğünüzde fiyatın makul olduğunu anlayabilirsiniz.

Dropbox

Ve geldik ağır bombalardan bir diğerine: Dropbox. Gelişen teknoloji beraberinde veri depolamayı da şart haline getirdi. Depolamanın yanında depoladığınız bu veriye erişim de bir hayli önemli. İşte Dropbox, aynı bir cloud hizmeti gibi dosyalarınıza her yerden pratik bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Dilerseniz çektiğiniz fotoğraflar otomatikman Dropbox'taki alanınıza düşüyor. Yine güzel özelliklerinden örnek vermek gerekirse dosyanızı anında sosyal ağlar, bluetooth veya email yoluyla paylaşabiliyorsunuz. Bir uygulama daha başka ne verebilir ki?

Uzun lafın kısası size bu listede cihazınızda olmazsa olmaz uygulamalardan nacizane bir liste yarattık.

İşlerinize kolaylık sağlaması dileğiyle...

Baştaki resmi: nh / AndroidPIT

5 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!