This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares No comments

[Tavsiye] En İyi Türkçe Android Uygulamalarından Bridge Constructor

Google Play üzerinde Türkçe içeriğe sahip düzgün bir Android oyunu bulmak şu an için neredeyse imkansız. Başında saatler geçirebileceğiniz muhteşem bir Puzzle Uygulaması olan Bridge Constructor sahip olduğu Türkçe arayüz seçeneği ile Google Play üzerinde fark yaratan uygulamalardan. Köprü inşaatı teması üzerine çok başarılı bir şekilde kurgulanmış olan bu uygulamayı mercek altına alıyoruz.

Oyun Kurgusu & Özellikler & Kullanım

Bir kaç hafta önce AndroidPIT App Center üzerinde haftanın uygulaması olması dolayısı ile dikkatimi çeken Bridge Constructor uygulamasını cihazıma yüklediğimden günden beri bu oyunu çok sık oynar oldum. Kolaydan zora doğru giden bir bölümler arası geçişe sahip olan uygulamanın temel prensibi belilenmiş iki yaka araındaki boşluğu bir bütçe ve malzeme kısıtı altında bir köprü inşa etmek suretiyle birleştirmek. Bu işlemi yaparken fizik kurallarını dikkate almanız gerekiyor.

 
Oyunun Türkçe bir arayüze sahip olması en ayırt edici özelliklerinin başında geliyor
 

Oyun kapsamında yukarıdaki ekran görüntüsünde de belirtilmiş olduğu üzere Camatuga isimli hayal ürünü, beş farklı adadan oluşan bir bölgenin halkının köprü ihtiyacını karşılamak üzere kolları sıvamış bir mimar  + inşaat mühendisi olarak yola koyuluyorsunuz. Oyunun prensibi, daha önce de belirttiğim gibi, iki yakayı belirlenmiş bir bütçeyi kullanarak köprüyle birleştirmek. Bu görevi yerine getirmek için tahta, demir, ip ve direk seçeneklerini kullanabilirsiniz. Malzemeleri doğru bir şekilde kombine edip, sağlam bir köprü inşaa etmeniz gerekiyor.


Oyun içerisindeki bölüm arası geçişlerde zorluk seviyesi hissedilir derecede artıyor
 

Oyun mekaniği gittkçe her görevle zorlaşıp, oyunun zevkini arttırıyor. Başlarda tahtaları sıralamak basit ve can sıkıcı olurken, oyun genel olarak epey zor. Bütçeye uyma şartı ve farklı seçeneklerin bulunması ise, fantazinizi kullanmanızı gerektiriyor ve böylece oyunu gerçekten zevkli kılıyor. Tabii ki oyunun en azından birazcık gerçekciliğine de uymak gerekiyor bu noktada.

 


İnşa ettiğiniz köprüleri üzerinden araç geçirerek test edebiliyorsunuz. Yukarıda başarısız bir proje uygulamasını görmektesiniz
 

Her görevin amacı ya arabaların ya da kamyonların kurduğunuz köprüyü kullanabilmesi. Arabalar normal puanları toplamanızı sağlarken, kamyonlar ekstra puanları size kazandırıyor. Ayrıca bütçeyi tam olarak kullanmayıp, tasarruflu köprü dizayn ettiyseniz, bonus puanları toplamış olacaksınız. Yukarıdaki ekran görüntüsünde suya düşen kamyonlar inşaatın başarısızlığını gözler önüne seriyor.


Oyun içerisinde ilerledikçe elinizdeki malzeme seçeneği genişliyor. Her malzemenin fiyatı farklı

Oyunun rakipleri ile karşılaştırınca OpenFeint özelliğini desteklemesi ve böylelikle kullanıcıların rekabetini en yüksek online puanları ile kızıştırması gibi bir özelliği de bulunuyor.Yani böylece oyuna bir multiplayer özellik kazandırılmış.  Facebook entegrasyonu özelliğine de sahip olan bu uygulamada elde ettiğiniz puanlarınızı tercih ederseniz sosyal medyaya da taşıyabiliyorsunuz.

Görüntü & Kontroller & Performans

Bridge Constructor grafik tasarımına çok önem veriyor. Bu yüzden de uygulama basit bir Android uygulama görüntüsü çizmiyor. Zaten oyunda etrafa, misal olarak suyun animasyonlarına bakınca, ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Bunlar oyun için mecburi olmayan, fakat oyunu tamamlayan özellikler. Ayrıntıları yukarıdaki ekran görüntülerinde yakalamak mümkün.

Uygulamanın performans ve hızına gelince ise dikkat çekmek istediğim nokta oyun içerisindeki görevlerin yüklenme sürelerinde Android cihazınızın teknik özelliklerine göre olan değişiklik. Fakat bölümler yüklendikten sonra uygulamanın kullanımında önemli bir takılmaya rastlayacağınızı sanmıyorum. 

%100 Türkçe içeriğe sahip olan Bridge Constructor uygulaması AndroidPIT App Center ve Google Play üzerinde ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürüme sahip. Sizlere bu yazıyla tanıtmış olduğum eğlenceli ve de sürükleyici Puzzle uygulaması Bridge Consturctor'un paralı sürümü olduğunun altını bir kez daha çizmek isterim. Bridge Constructor uygulamasının AndroidPIT App Center ve Google Play üzerindeki fiyatları 1.79 EUR (Yaklaşık 4.1 TL). 

Bridge Constructor uygulamasını cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ekran Görüntüleri: V.E / AndroidPIT

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!