This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
10 Shares No comments

Teknoloji severler AGG’de buluştu

Türkiye'den ve dünyanın farklı ülkelerinden teknoloji gruplarının gönüllü olarak gerçekleştirdiği Android Geliştirici Günleri, 11-12 Mayıs tarihlerinde ODTÜ’de gerçekleşti. Organizasyona 13 farklı ülkeden 2000+ katılım gerçekleşti. 21'si yabancı toplam 68 konuşmacı beş farklı salonda Android, mobil teknolojiler ve yazılım geliştirme üzerine tecrübe ve bilgilerini paylaştılar. Konferansa katılamayanlar ise sunumları butterflytv.net üzerinden canlı izleme olanağına sahip oldular.

 DSC2139
© AGG

Katılımcılar çalıştaylarda kodlayarak öğrenme şansı yakaladı. Aynı zamanda standlarda yeni teknolojileri deneme ve yarışma ile oyunlar ile eğlenceli zaman geçirme fırsatı yakaladılar, hediyeler kazandılar. Hayalini Anlat oturumlarında ise yarışmacılar hayallerini anlatarak katılımcılar ile paylaştı.

 İki gün süren organizasyon GDG (Google Developer Group) İstanbul, GDG Eskişehir, GDG Konya, GDG, Sivas, GDG Tekirdağ, GDG İzmir, GDG Düzce, GDG Kütahya, GDG Ankara ve IEEE ODTÜ öncülüğünde 10 farklı ülkeden geliştirici gruplarının işbirliğiyle gerçekleşti.

Açık konferans niteliği taşıyan AGG, dünyaya ve Türkiye'ye değer katmak amacıyla, teknolojiye ilgi duyan öğrenci ve farklı mesleklerden kişilerin birlikte düzenlediği bir organizasyon olarak geleneksel hale gelmeye başladı. Yoğun ilgi gören organizasyonda katılımcıların farklı ülke, meslek ve yaş gruplarından olması dikkat çekti. Konferansa katılamayanlar ise sunumları butterflytv.net üzerinden canlı izleme olanağına sahip oldular.

Etkinlik esnasında bir de Hackingfest isimli yerli hackathon serisinin parçası olarak bir mobil uygulama geliştirme yarışması gerçekleşti. 24 saat aralıksız süren yarışma kapsamında ekipler mobil uygulama fikirlerini hayata geçirmeye çalıştı. 24 saat gibi oldukça kısıtlı bir süreye rağmen ortaya gayet heyecan verici ürünler çıktı. Türkiye’nin farklı şehirlerinden 12 ekibin jüriye sunum yaptığı yarışma sonucunda

dereceye giren ekiplere ödül olarak akıllı telefonlar ve hediye çekleri verildi. Bu seneki konferanstaki yeniliklerden bazıları çalıştaylar ve Hayalini Anlat oturumlarıydı. Katılımcılar çalıştaylarda Android'e giriş, IOS'a giriş, Polymer, Cardboard, Unity, BLE, Android Wear gibi konuları kodlayarak öğrenme şansı yakaladı. Hayalini Anlat oturumlarında ise yarışmacılar hayallerini anlatarak katılımcılar ile paylaştı. En iyi konuşmacıya ise ödül verildi.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!