This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Telefonlar için Windows 10 PC'den sonra gelecek

Microsoft yetkilisi Joe Belfiore yaptığı açıklamada Windows 10’un bilgisayarlardan önce telefonlara gelmeyeceğini söyledi. Önce PC’ye gelecek açıklaması Windows 10 ile büyük ihtimalle bu yaz tanışacağımız da anlamına geliyor. Telefonlar için Windows 10 ise sonbahara kalabilir.

windows10
© Techcrunch

Windows 10’un sonbahara kalması demek yeni Lumia’ların da sonbahara kalması anlamına geliyor zira daha önceki açıklamalar yeni cihazların Windows 10 ile geleceği yönündeydi. Elbette zaman geçtikçe yeni gelecek Windows'a ’a daha fazla özellik katılmış olacak. Bunların başındaysa Microsoft Edge tarayıcı ve Skype bağlantılı mesajlaşma uygulaması yer almakta.

Lumia demişken Microsoft'un heyecanla beklenen yeni serisinden de sızıntılar devam ediyor. UnleashThePhones'a göre yeni cihazlar Lumia Cityman ve Lumia Talkman isimlerini taşıyacaklar. İki cihazında QHD ekrana sahip olacağı iddia edilirken, Lumia Cityman phablet, Lumia Talkman ise 5.2inç ekrana sahip 3GB RAM ve hexa-core işlemcili bir cihaz olacağı iddia edilmekte. Aslında bu özellikleriyle de oldukça LG G4'ü andırmakta.

Sonuçta bir gerçek var ki Lumia telefonlar Windows 10 tamamen hazır olana kadar piyasaya çıkmayacaklar ve muhtemelen onlar piyasaya çıkarken de biz Galaxy Note 5 ile meşgul olacağız. Mükemmel zamanlama Microsoft!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!