This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Telekinesis FREE puzzle - Yepyeni bir puzzle oyunu

Puzzle tarzı zihninizi kullanmanızı gereken Android oyunlarının popülerliğini biliyoruz. Başta Free Flow, Dots ya da Cut the Rope olmak üzere birçok popüler uygulama bu janra ait. Yeni çıkan bir uygulama olan Telekinesis FREE de benzer bir oyun ancak kendine has tarafları da var. İşte bu puzzle oyununu sizin için inceledik. 

Not

Artı

  • İlginç ve beklenmedik numaraları olan oyun
  • Çok sayıda seviye
  • Birçok oyundan sonra bile yeni engellerle karşılaşma heyecanı

Eksi

  • Çok da iyi hazırlanmamış oyuna giriş rehberi
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Google Galaxy Nexus 4.3 Hayır 1.02 2.0

Özellikler & Kullanım

Telekinesis FREE diğer puzzle oyunlarını andırıyor aslında. Oyunda amaç televizyonları onlar için ayrılmış yerlere doğru şekilde yerleştirmek. Hikayes ise basit. Vincent bir TV satıcısında çalışıyor ve yeni mal geldiğinde bunları sınıflandırmakla görevli. Ama onun özel bir yeteneği var. Düşünce gücüyle koca televizyon yığınlarını dört farklı yöne hareket ettirebiliyor olması. Başlangıçta basit görünen bu iş zaman içinde bayağı güç bir hal alabiliyor. 

Telekinesis1
Başlangıç menüsü ve rehber. / © TEDGIFUN, AndroidPIT

Oyunda toplam 1500 seviye ve üç zorluk derecesi var. Ayrıca oyuncu küçük bir giriş seviyesinde kendini sınama şansına da sahip. Ancak bu küçük hazırlık aşamasında bazı açıklamalar eksik olduğu için ben çok da faydalandığımı söyleyemem. Oyunu daha çok deneme-yanılma yöntemiyle kendiniz keşfediyorsunuz. Gerçi karmaşık bir oyunla karşı karşıya değiliz ama yeni başlayanlar için daha iyi bir rehberlik sunulabilirdi. 

Her seviyenin başında televizyonlar rasgele ortaya bırakılıyor ve dört oklu buton, telekinetik hareketin hangi yönde olacağını, yani televizyonlarını çekileceğini mi yoksa itileceğini mi gösteriyor. Sadece en yakındaki televizyonu değil, sırada ne olduğuna bağlı olarak bir dizi televizyonu da hareket ettirebileceğinizi unutmayın. 

Telekinesis2
Seviyelere genel bakış ve oyunun kendisi. / © TEDGIFUN, AndroidPIT

Bir seviyeyi tamamlamak için ne kadar az harekete ihtiyaç olduğunu görmek beni şaşırttı. Ancak bunun için öncelikle kafanızda bütün ihtimalleri gözden geçirmeniz gerekiyor. Yoksa birkaç hamleyle çözebileceğiniz bir işi 30 hamlede yapmak zorunda kalabilirsiniz. 

Oyun içinde yalnızca seviyeleri tamamlamak değil, mümkün olan en kısa sürede tamamlamak da önemli. Seviye sonundaki puanınız buna göre belirleniyor. Eğer sıkışırsanız ipuçlarını kullanabiliyorsunuz. İpuçları seviyeyi tamamlamanız için sizi adım adım yönlendiriyor. Bir seviyeyi üç yıldızla tamamlamanız halinde oyuna yeni ipuçları da ekleniyor ki, bu hakkınızı hemen tamamlamayın. 

Telekinesis3
Hem hızlı, hem de verimli hamlelere ihtiyacınız var! / © TEDGIFUN, AndroidPIT

Ayarlar menüsünden müzik sesini ve ses efektlerini ayarlamanız mümkün. Yardım bölümünde ise daha önce de bahsettiğimiz rehberi buluyorsunuz. Telekinesis'in burada tanıttığımız ücretsiz versiyonunda reklam bulunurken, bunlardan kurtulmak için ful versiyonu satın almanız gerekiyor. Ücretli olan bu versiyonda ipuçlarının sayısı da limitsiz. 

 

Ekran & Kontroller

Telekinesis FREE gayet sade ve basit bir tasarıma sahip. Grafik olarak zaten çok fazla geliştirilecek bir şey yok, ama kötü bir tasarım ya da uygulama izlenimi de almıyorsunuz. İyi bir oyun tecrübesi için her şey düşünülmüş. Sadece oyunun başlangıcını eleştirebilerim. Özellikle acemiler için daha iyi bir rehberlik hizmeti verilebilirdi. Ama genel olarak bakıldığında oyundan memnun kaldığımı söylemeliyim. 

Hız & İstikrar

Telekinesis FREE, hız ve istikrar bakımından herhangi bir sorun çıkarmadı. Hiçbir çökme ya da yavaşlama sorunuyla karşılaşmadım. 

Fiyat/Performans Oranı

Telekinesis FREE adında da anlaşılacağı gibi ücretsiz bir uygulama. Reklamlardan rahatsızsanız 99 sent ödeyerek bunlardan kurtulabiliyor ve sınırsız sayıda ipucuna kavuşabiliyorsunuz. 

Son Söz

Telekinesis FREE genel anlamda beni tatmin eden bir oyun oldu. Oyunda tamamıyla yenilikçi bir şey yok elbette ama bildiğimiz o temel puzzle oyunu ilkeleri biraz farklı ve ilginç biçimde oyuna yedirilmiş. Çok sayıda farklı seviyenin varlığı ve değişik zorluk seviyeleri de Telekinesis FREE'yi daha eğlenceli hale getiriyor. Genel açıdan gayet iyi ve beş üzerinden dört yıldızı hak eden bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!