This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Test] Ücretsiz İndirilebilen SwiftKey Flow Beta Uygulaması

Bugün (06.12.12) itibariyle SwiftKey Flow Beta uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor. Klavye ekranı üzerinde tek parmakla ve elinizi hiç kaldırmadan yazı girişi yapma olanağı sağlayan bu yeni uygulama sayesinde Android 4.2 sürümü içerisinde gelen yerleşik klavyenin özelliklerine sahip olmak mümkün oluyor. SwiftKey Flow uygulaması hakkındaki ilk izlenimlerimi yazının devamında bulacaksınız.

Bundan çok değil sadece iki gün önce SwiftKey Flow'un getirdiği yenilikleri anlatan bir tanıtım videosunu okuyucularımızla paylaşmıştık. SwiftKey'in bu uygulamayı bu kadar kısa bir zamanda piyasaya sürmesi benim için hoş bir süpriz oldu. Bu klavyenin getirdiği en önemli yeniliklerden bir tanesi ekran üzerinde yaptığınız kaydırma işlemlerine 'space' tuşuna uğrayarak ara vererek birden fazla kelimeden oluşan kompleks cümleler yaratabiliyor oluşunuz. Uygulamayı cihazınıza indirip yükledikten sonraki aktivasyon adımlarında Türkçe ve Azerice klavyeleri indirmek mümkün. Fakat bu noktada otomatik kelime tamamlayıcısı özelliğini kullananlar için  SwiftKey'in Türkçe kelime dağarcığının benim sıkça kullandığım İngilizce ve Almanca'ya nazaran çok daha kısıtlı olduğunu hatırlatmak isterim. Ayrıca her ne kadar SwiftKey'i kullandıkça bu uygulamaya daha çok alışacağımı biliyor olsam da yine de ilk etapta uygulamanın 'space' tuşuna yapılan kaydırma tekniği ile kesintisiz yazı yazmak yerine her kelimeyi ayrı ayrı girmeyi kendimce daha kolay bulduğumu eklemek isterim.

SwiftKey Flow uygulaması içerisinde SwiftKey 3'den aşina olduğum bir çok kişiselleştirme seçeneği ve de konfigürasyon ayarının mevcudiyeti korunmuş. Bu bağlamda SwiftKey Flow kullanıcıları diledikleri şekilde kişiselleştirme esnekliğine sahipler. Görsel olarak çok şık olan tasarımlar fazla söze gerek bırakmıyor.


SwiftKey Flow içerisinde çok zengin kişiselleştirme ayarları mevcut

Android 4.2 ile gelen standart klavyeyi büyük bir memnuniyetle kullanan birisi olarak her ne kadar ilk etapta SwiftKet Flow ile yaptığım girişlerde görece çok daha yavaş hareket etmiş olsam da uygulamanın sahip olduğu zengin kişiselliştirme seçenekleri, göz alıcı dizaynı ve de yeni özellikleriyle kendisini ana klavyem yapmaya karar verdim.

  
SwiftKey Flow üzerinde harflerden numaralara geçişler çok kolay ve de hızlı

SwiftKey Flow'un Beta versiyonu firmanın kendi sitesi üzerinden akıllı telefonlar ve de tablet bilgisayarlar için iki farklı seçenek ile indirilebiliyor.Firmanın bu son sürümünde bile hala tablet ve akılı telefon ayrımı yapması bana ilginç geliyor.

SwiftKey Flow Beta Klavye Uygulaması'nı indirmek için buraya tıklayınız.

 

Fotoğraflar: SwiftKey, Volkan Emre / AndroidPIT

 

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • apk indi bilgisayara nasıl yükleyecm birde androidlerin hangi sürümüne yüklniyor.bu konuda bilgisizim de yardım bekliyorum.

  • Araz 06.Ara.2012 Link to comment

    E-mailme link gelmis. Birazdan telefonuma kuracagim

  • Diğer uygulaması da vardı flow bence harika, bekliyordum ve mesaj flow ile yazıldı, türkçe biraz zayıf ama çizginin rengi de ayrı bi hava katmış bence :-)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!