This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

THE Football App- Futbol Hastaları İçin

Tüm Avrupa ligleri ve Avrupa kupalarında sezon sonuna yaklaştığımız bugünlerde medya ve taraftarların futbola olan ilgisi zirveye çıkmış durumda.

Bugünkü testimize konu olan uygulama THE Football App isimli futbol odaklı olan bir uygulama. Akıllı telefon ve futbol kavramlarını oldukça başarılı bir şekilde aynı çatı altında toplayan The Football App uygulamasını mercek altına alıyoruz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
3.4.0.12 9.1.0

Özellikler & Kullanım

Yazının girişinde de belirtmiş olduğum gibi  Türk ve Avrupa ligleri bu sene büyük bir heyecana sahne oldu. Büyük takımların şampiyonluk, küçüklerin ise kümede kalma mücadelesi adeta neferleri kesti ve kesmeye de devam ediyor. 

Gerçek futbol hastaları için dünyada altmıştan fazla ligde olup bitenleri oldukça detaylı bir şekilde akıllı telefonlara getiren bu uygulama ile maç öncesi ve sonrası haberleri almak ve de paylaşılan detaylı istatistikler ile maçları analiz etmek mümkün.

The Football App uygulaması içerisinde sadece İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya gibi önde gelen liglerden değil Latin Amerika , Asya ve hatta Afrika liglerine kadar uzanan geniş bir yelpaze içerisinden de çok detaylı haberleri takip etmek mümkün. Oyun içerisinde bazı liglerin amatör küme ve bayan liglerini dahi takip etmek mümkün. 

The Football App uygulaması sadece ligler bazında değil global futbol dünyasında olan biteni haber verme noktasında da oldukça geniş bir kapsama sahip. Uygulama haberleri hem haber hem de video formatında sunmakta.  Uygulamanın kullanıcılarına sağladığı videoların kalitesi arasında SD ve HD olarak geçiş yapabilmek mümkün. Uygulamanın 720p'lik cihazlar ile özellikle iyi bir uyum içerisinde olduğunu söylemekte fayda var.

The Football App uygulaması üzerinde yer alan oldukça pratik imlece tıkladığınızda dünyanın çeşitli ligleri arasında seçim yapma ve ligler arasında oldukça kolay bir navigasyon olanağı yakalıyorsunuz.  Söz konusu çubuğun oldukça hoş kişiselleştirme fonksiyonları bulunmakta. 

Uygulamanın çalışma sistematiğine örnek olarak Alman Ligi Bundesliga'yı örnek almak mümkün. Uygulamada Alman Ligi'ni seçtiğinizde fikstür dahilindeki tüm maçları görebiliyorsunuz.

Alman Bundesliga örneğinden devam ettiğimiz zaman linizin altında bu lig ile ilgili fikstür bilgisinin yanında sezonun tümö istatistiki bilgilerini varlığını görüyorsunuz. Uygulamanın erişimine sahip olduğu istatistiki bilgilerin ayrıntılı bir şekilde oyuncu kırılımını yakalayabiliyor olmak başka bir artı olarak karşımıza çıkıyor.  Örneğin Bundesliga'da bu sezonun en önemli oyuncularının başında gelen geleceğin Bayern Münih oyuncusu Mario Götze'nin istatistiklerine göz attığımızda oyuncunun 28 maçta 15 gol atmayı başarırken toplamda 2015 dakika sahada kaldığını ve 9 golü sağ ayakla atmış olduğu bilgisini görüntüleyebiliyoruz. Bu ve benzeri değerli ve detaylı bir çok bilgiyi The Football App uygulaması bünyesinde başta Türkiye olmak üzere başka liglerde de yakalamak mümkün. 

Uygulamanın bir başka önemli fonksiyonu ise maçların canlı anlatımını yapabiliyor olması. Seçtiğiniz herhangi bir maçın text formatında takip edebileceğiniz bu özellik sayesinde tüm önemli maçları sıcağı sıcağına takip edebilirsiniz. Bu arada canlı maç anlatımının kapsamının dünya çapında öne çıkan oyunlara yönelik olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Sonuç: 

THE Football App akıllı telefonlarda kullanılabilecek en kapsamlı futbol uygulamalarından bir tanesi. Sahip olduğu ana kullanım özellikleri ve harika istatistiki veri tabanı ile göze çarpan uygulamanın sahip olduğu canlı maç anlatımı opsiyonu ile rakiplerinden ayrılmakta olan The Football App uygulaması tüm futbolseverlerin bir numarası olmaya ciddi bir aday.

Ekran & Kontroller

THE Football App uygulamasının kullanıcı arayüzünün görsel tasarımı oldukça iyi. Android işletim sisteminin ruhuna çok uygun bir şekilde tasarlanan The Football App aynı zamanda kendine has bir karaktere de sahip.

Uygulamanın sol tarafında yer almakta olan navigasyon çubuğu aynen Facebook ve Spotify uygulamalarının sistematiğinde işliyor.
Uygulamanın grafiksel gösterimi kesinlikle standartların üzerinde ve kullanıcı arayüzünü kullanmak eğlenceli.

Hız & İstikrar

THE Football App uygulaması herhangi bir takılmaya maruz kalmadan gayet akıcı bir çekilde çalışıyor.

Fiyat/Performans Oranı

THE Football App uygulaması ücretsiz. Uygulama çalışırken bir takım reklamlara maruz kalıyorsunuz.

Ekran Görüntüleri:

THE Football App- Futbol Hastaları İçin THE Football App- Futbol Hastaları İçin THE Football App- Futbol Hastaları İçin THE Football App- Futbol Hastaları İçin

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!