This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share No comments

The Room - Odalarda ışıksızım !

The Room Apple tarihinde adını altın harflerle yazdırmayı başarmış ve sırada Android'i fethetmeyi bekleyen puzzle hayranlarını coşturacak bir oyun. Bir macera oyununu andıran ve sizi kendine çeken atmosferiyle ön plana çıkan oyuna yakından bakmak istiyorsanız incelememize göz atın!

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
0.55 ?

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Note 2
Android sürümü: 4.1.2
Root: Var
Modifikasyon: Yok
Andorid 2.0.1 ve üzeri sürümlerde oynanabilir.
Yüklemeden sonra kapladığı alan: 158 MB
Ice Cream Sandwich ve Jelly bean optimizasyonu: Var

Room'un iOS versiyonu 2012'de yaratıldı ve son derece büyük bir başarı elde etti. Bu da oyunun Android'e getirilmesine yetti. Şu andan itibaren oyun Google Play Store'dan indirilebilir.

Oyun başlarda yavaş bir tempoyla bir kasa ile başlıyor. Kasada neler olduğunu sorarsanız cevabı oldukça güç çünkü ilerledikçe eşyalar fazlalaşıyor. Sorular farklılaşıyor ve ilerledikçe zorlaşıyor. Room sadece bir puzzle oyunu olmasından ziyade oldukça farklı oyun türlerini içinde barındıran karışık bir oyun.

Gizemleri çözmek ve bölüm geçmek için makinelerin işleyişini anlamak ve gerektiğinde hareket ettirmeniz gerek. "Da Vinçi'nin Şifresi"ni andıran oyundaki gizemi çözmek temel amaç.

İlk olarak ekrandaki gizli kilitleri ve düğmeleri bulmanız lazım. Her nesne üç boyutlu olarak tasarlanmış ki bu da oyuna çok hoş bir görünüm katıyor. Oyunda gidilmesi gereken tek bir yol yok. Örneğin bir anahtarı yanlış bir kapı deliğinde denediğinizde bu bir sonraki bölümde biraz daha zorlanmanıza ve elde edemeyeceğiniz eşyalara yol açıyor.

Özet

The Room gerçekten sizi içine sürükleyen bir yapıya sahip. Geliştiriciler gerçektende pazarda olan en iyi puzzle oyunlarından birini inşa etmiş. Oyunu kısa sürede bitirmeniz mümkün olsa da hikaye ve müzikler bulmacaların gerçekten orijinal olmasına yardımcı oluyor. Sadece son bölümlerde bazı elementlerin birden fazla tekrarlandığı hissine kapılıyorsunuz. Uzun lafın kısası denemeyenler için The Room'u tavsiye ediyorum.

Ekran & Kontroller

Sadece grafikler bir oyunun başarı elde etmesinde yeterli değil fakat The Room'a baktığınızda orijinallik için gereken her şeyin oyunda olduğunu görüyorsunuz. Görüntüler üç boyutlu ve üzerinde emek harcanmış.

Kontroller bile harika; şikayet edecek hiçbir şey bulamadım. Objeler tek bir tıklamayla hareket ediyor ve çift tıklamayla görüntüyü büyütebiliyorsunuz. İki parmağınızı kullandığınızda görüntü normal boyutuna geri dönüyor.

Hız & İstikrar

The Room Galaxy Note'ta son derece iyi çalıştı. Grafikler akıcı ve herhangi bir istikrarsızlıkla karşılaşmadım. Büyük ekran ve yüksek çözünürlük sağolsun grafikler oldukça iyiydi.

Fiyat/Performans Oranı

The Room Google Play Store'dan 1.49 Euro'ya satın alınabilir. İçinde hiçbir reklam yok. Diğer oyunlara kıyasla makul bir fiyat. Buradaki dört yıldızın nedeni ise oyunun diğer oyunlara nazaran çabuk bitmesi.

Ekran Görüntüleri:

The Room - Odalarda ışıksızım ! The Room - Odalarda ışıksızım ! The Room - Odalarda ışıksızım ! The Room - Odalarda ışıksızım ! The Room - Odalarda ışıksızım !
1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!