This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Tiki Kart 3D - Mario Kart'a Yeni Bir Rakip ?

Tiki Kart 3D uygulamasi aslında uzunca bir süreden beri piyasada kendine yer buluyor. Açık olmak gerekirse başlarda oyunun Mario Kart oyununun bir klon kopyası olduğunu düşünmüş ve kendisine pek bir şans vermemiştik. Fakat zamanla oyunun kullanıcılar arasında ciddi bir ilgi görünce etkileyici grafiklere sahip olduğunu tespit ettiğimiz oyunu sizler için test etmeye karar verdik.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.3 7.2

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S2 (I9100)
Android sürümü: 2.3.6
Root: No
Sürüm: 1.6


Uygulama güzel ve akıcı bir şekilde çalışıyor. Yukarıda da değindiğimiz gibi oyun esasında Mario-Kart tipi bir ilerlemeli platform oyunu. Bu anlamda aslında oyunun içeriği ile ilgili kafa karıştırıcı herhangi bir şey yok. Yapmanız gereken engelleri aşarak mümkün olduğunca hızllı bir şekilde rakiplerinizin önünde yer almaya çalışmak. Yolunuzun üzerinde aracınızı modifiye etmenize yarayacak nesneleri topluyorsunuz.


Oyun içerisinde altı farklı bilgisayar oyuncusuna karşı mücadele veriliyor. Zorluk seviyeleri kullanıcılar tarafından belirlenebiliyor. Oyunda level’ler arasındaki geçişler arabaların motor kapasitesine göre ayarlanmış. Örneğin en kolay aşamada 50cc’lik bir arabayı kullanırken 100 ve 150 cc’lik motorlu arabaların yarıştığı ileri seviyelerde daha üst düzey yapay zekaya sahip oyunculara karşı mücadele veriliyor.


Seviyeler çok güzel bir şekilde çeşitlendirilmiş ve görüntüleme ayrıntıarına çnem veren bir grafik dizaynı yapılmış.


Özetle:


Tiki Kart 3D uygulaması kolayca bağımlılık yapabilecek hızlı bir platform oyunu. Oyun içerisindeki esprili detaylar ayrıca hoşumuza gitti. Oyunun Mario Kart oyun sınıfında olması Mario müptelalarını ne derece etkileyebilir bilmiyoruz ama gafik anlamında Tiki Kart’ın gayet başarılı olduğu açık.
Oyunun gözümüze çarpan temel bir eksikliği multiplayer özelliğinin bulunmaması. Buna ilaveten oyunun çok akıcı bir şekilde çalışmaması da harika grafiklerine gölge düşürüyor.

 

Ekran & Kontroller

Yarış oyunlarında en önemli kriterlerinin başında oyunun kontrolleri gelir.  Tiki Kart 3D uygulamasında Hızlanmak ve de objeleri toplamak için ekrana dokunuyorsunuz. Direksiyon hakimiyeti ise telefon sensörlerinizle üzerinden sağlanıyor. Bu fonksiyon ilke etapta başarılı gibi gözükse de oyun içerisinde direksiyon hakimeyitini zaman zaman kaybedebiliyorsunuz.

Uygulamanın işlevleri her ne kadar düzgün çalışıyor olsa da mevcut olan direksiyon sıkıntıları nedeniyle bu alanda oyunumuza ancak 3 yıdız verebiliyoruz.

Hız & İstikrar

Tiki Kart 3D uygulaması hızlı bir şekilde yüklenmesine ragmen en yeni cihazlarda bile çalışma esnasında takılma problemleri yaşıyor. Takılmanın en çok gözlemlendiği anlar ise bir çokakibin aynı anda görüntülendiği anlar olarak gözlemlendi.

Fiyat/Performans Oranı

Tiki Kart 3D uygulaması google play üzerinde bulunabilecek ücretsiz bir uygulama. Oyunun ana menüsü görüntüsü oyun sırasında sürekli ekranda yer alıyor. Buna ilaveten herhangi bir eklama maruz kalmıyorsunuz.

Ekran Görüntüleri:

Tiki Kart 3D - Mario Kart'a Yeni Bir Rakip ? Tiki Kart 3D - Mario Kart'a Yeni Bir Rakip ? Tiki Kart 3D - Mario Kart'a Yeni Bir Rakip ? Tiki Kart 3D - Mario Kart'a Yeni Bir Rakip ? Tiki Kart 3D - Mario Kart'a Yeni Bir Rakip ?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!