This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
18 Shares 1 Comment

Tinder : Facebook bağlantılı flört uygulaması

Flört etmek yaşamın bir parçası olduğuna göre, artık uygulamaların da bir parçası. Akıllı telefonunuz aslında tanımadığınız insanlarla rahatça tanışmak için birçok kapı açıyor. Ancak birçok flört uygulaması da sözünü tutmuyor. Peki Tinder’ı ne farklı kılıyor? Sizin için uygulamayı test ettik.

Not

Artı

  • Kullanıcı dostu uygulama arayüzü
  • Basit işleyiş sistemi
  • Facebook ile senkronize

Eksi

  • Sahte hesaplar
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Samsung Galaxy Note 3 4.3 Hayır 1.5.6 6.7.2

Özellikler & Kullanım

Tinder “Hot or Not” (Ateşli ya da değil) diye bilinen basit bir mantık üzerine kurulmuş. Bu uygulama Facebook’la bağlantılı. Bu da demek oluyor ki, profilinizi oluşturmadan, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Tinder sizin Facebook profil fotoğraflarınızı kullanıyor; yani belki de fotoğraflarınızı tekrar bir gözden geçirseniz iyi olabilir. Bulunduğunuz mekan GPS sayesinde tespit edilip, size etrafınızdaki diğer kullanıcıları gösteriyor. GPS’in çapı da ayarlanabiliyor. Tinder aynı zamanda ortak ilgi alanlarınızı ve Facebook arkadaşlarınızı da listeliyor. Ve size iki tuşa basmak kalıyor; Beğeniyorum ya da Beğenmiyorum. Bu kişiyle ilgileniyor musunuz, ilgilenmiyor musunuz?

Her türlü, bir sonraki profile gidiyor. Tinder’ın detaylara vakti yok. Dürüst olalım, hepimiz bazen biraz yüzeysel olabiliyoruz. Dış görünüş oldukça önemli. Tinder bir fotoğraftan diğerine hızlıca geçmenizi sağlıyor, speed dating’in adeta bir üst seviyesi.

tinder5
Sadece beğendiğiniz kişiler sizinle iletişime geçsin / © Tinder

Sadece, eğer beğendiğiniz kişi de sizi beğenirse (Beğendim tuşuna basarsa), Tinder bir bağlantı sağlıyor ve konuşmaya başlayabiliyorsunuz. Gene de siz yabancılarla sohbet ederken, kendiniz hakkında ne kadar bilgi verdiğiniz konusunda dikkatli olun.  

Ekran & Kontroller

Tinder’ın kullanıcı arayüzü gayet temiz ve tertipli. Sadece gerekli bilgileri veriyor ve fotoğrafların zaman içerisindeki değişimini gösteriyor. Bir kişiyle ilgilenip ilgilenmediğinizi iki tuşla belirleyen kolay bir sistemi var. Sadece bağlantı sağlandığında mesaj atma klavyesi aktif oluyor. Uygulamanın işleyişi oldukça basit ve farklı kişilerin profillerini ve fotoğraflarını inceleyip, çevrenizdeki Tinder kullanıcılarıyla sohbet etme, eğlence faktörünü arttırıyor.

Hız & İstikrar

Tinder herhangi bir donma ya da gecikme olmadan çalıştı. İstediği izinler de diğer flört uygulamalarına göre daha az.

tinder6
Tinder'ın uygulama arayüzü kullanıcı dostu / © Tinder

Fiyat/Performans Oranı

Tinder ücretsiz. Bu açıdan fiyat/performans oranı harika. Kim bilir, hayatınızın aşkı ile karşılaşmak size nasip olur; işte o zaman paha biçilemez.

Son Söz

Şahsen ben flört ve arkadaşlık uygulamalarına hep şüpheyle yaklaştım çünkü bana hiç şans getirmediler. Henüz Tinder’da başarılı olmadım ancak bu konuda uygulamayı suçlayamam; sanırım Facebook profil fotoğrafımı değiştirsem yerinde olur. Ne olursa olsun, Tinder hızlı ve kullanımı kolay bir uygulama. Kullanıcı dostu arayüzü ve basit işleyiş sistemi sayesinde, hayatında eğlence arayanlar için birebir.

Ancak şunları da söylemeden geçmeyelim. Tinder’ın tabii ki de bazı tehlikeleri var. Test sırasında, aynı zamanda sahte hesaplı kişilerle de karşılaştım. Bu sahte hesaplı kişiler bazen istenmedik hareketler, olmadık teklifler, pek tekin olmayan buluşma önerileri yapabiliyor, içeriği şüpheli linkler yollayabiliyorlar. Bu durumlarda, engelleme tuşuna basıp, sahte olduğunu düşündüğünüz kişiyi görmezden gelebilir ya da gerekli olduğunu düşünüyorsanız, şikayet edebilirsiniz.

18 Shares

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!