This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Tip-Off Basketball - Basketbol Hastaları İçin

Basketbol uygulamaları, geçmişte bu sporla yoğun olarak haşır neşir olmuş olduğum için özel ilgi alanıma giriyor. Bu anlamda Tip-Off Basketball uygulamasının testi boyunca mümkün olduğunca temkinli olacağım. Şimdi günün uygulamasına hep beraber göz atalım.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.0.7 ?

Özellikler & Kullanım

 Basketbol'a olan yoğun ilgimin doğal bir sonucu olarak bugüne kadar bir çok çeşitli basketbol uygulamasını denedim. Çok açık yüreklilikle  Tip-Off Basketball uygulamasını diğerlerinden çok daha ayrı bir yere koyduğumu belirtmek isterim. 

Oyunu cihazınıza yükledikten sonra başlattığınızda karşınıza sağ elinizi mi yoksa sol elinizi mi kullanmak istediğiniz soruluyor. Bu seçenek sayesinde bu oyunun geliştiricileri benden gerçekten çok büyük bir takdir taoplamayı başarıyorlar çünkü piyasada solak kullanıcılara hassasiyet gösteren uygulama sayısı neredeyse yok denecek kadar az. El seçeneği aşaması geçildikten sonra uygulama size oyunun nasıl oynanabileceğini kısaca tanıtıyor. 

Giriş aşamalarını geride bıratıktan sonra artık  yavaş yava şut çekmeye hazırsınız demektir. Oyun içerisinde üç farklı mod bulunmakta. Bunlar sırasıyla; Career, Netwok ve Training. Benim tavsiyem bu uygulamaya 'Training' yani Antrenman moduyla başlamanız olacaktır. Böylece şut çekme esasına dayanan oyuna daha iyi ısınıcak ve de değişik şut çekme tekniklerini öğrenebileceksiniz. 'Network' modu da tek oyuncunun oynayabileceği bir mod olarak göze çarpıyor. Bu modun özelliği uygulamada elde ettiğiniz puanlar onlin olarak diğer oyuncular ile karşılaştırma olanağınızın olması. Oyunun temelinde yer alan en önemli mod ise hiç şüphesiz ki kariyer modu anlamına gelen 'Career Mode'. Bu mod çerçevesinde toplamda 50 farklı seviye bulunmakta. Her seviyenin bir öncekine göre zorlaştığı oyunda  gayet zorlanarak beşinci seviyeye ulaşabildim. Yani seviyeler arasındaki geçişlerin gerçekten çok zorlayıcı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. 

Bu oyun içerisinde aşağıda belirtilen özellikleri her bölümde çok iyi kullanmanız gerekiyor: 

  • Swish: Basketbol topunu çember ya da panyaya değdirmeden isabetli atış yapmak
  • Bounce:Topu yere yani zemine çarptırarak isabetli atış yapmak
  • Bankshot: Topu panyaya çarptırarak isabetli atış yapmak
  • Prayer: Topu çok dik açılı bir şut çekmek suretiyle çemberden geçirmek
  • Downtown: Potaya ok uzak br mesafeden isabetli atış yapmak
  • Missile: Zor durumlarda çekilen şut tipi

Üç kere arka arkaya isabetli atış yaptığınız takdirde topladığınız puanları ikiye katlayabiliyorsunuz. Arka arkaya altı kere isabetli atış yapmanız durumunda ise puan toplama hızınız adeta tadından yenmez bir hal alıyor.

 Özetle:

Tip-Off Basketball uygulaması şut çekme temeline oturan ve de bu anlamda bir basketbol uygulamasından beklenebilece, hemen hemen tüm teknik ayrıntıların incelikle ele alınmış olduğu, basetbolseverleri hayli tatmin edebilecek bir uygulama. Daha fazla ne istenir ki? 

Ekran & Kontroller

Grafik ve kontroller tek kelime ile muhteşem. Tebrikler Tip-Off Basketball !

 

Hız & İstikrar

 Tip-Off Basketball uygulaması test boyunca test cihazı Galaxy Tab 10.1 üzerinde genel olarak herhangi bir takılmaya yer vermeden çalıştı. Sadece oyunu duraklattığım anları devam ettirmek istediğim anlarda ufak, tefek takılmalara şahit oldum.

Fiyat/Performans Oranı

 Tip-Off Basketball uygulaması AndroidPIT Uygulama Merkezi ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Fakat ücretsiz bir uygulama olduğu için oyun boyunca istem dışı bir çok reklama maruz kalıyorsunuz. Oyun içerisinde yer alan kariyer modunda oyun içerisinde erformans göstererek kazandığınız jetonları harcamanız gerekiyor. Bu jetonları terih etmeniz durumunda Google Play üzerinden de ücret karşılığı alabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri:

Tip-Off Basketball - Basketbol Hastaları İçin Tip-Off Basketball - Basketbol Hastaları İçin Tip-Off Basketball - Basketbol Hastaları İçin Tip-Off Basketball - Basketbol Hastaları İçin Tip-Off Basketball - Basketbol Hastaları İçin

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!