This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sayısız ertelemeden sonra, ilk çıkacak Tizen telefonun 2014 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. ZDNet’e göre bu sefer Samsung hedeflediği seviyeyi yakalayabilir. Koreli operatörler şu anda Tizen sistemli akıllı telefonu test etmekte olduğu haberleri gelirken, Japon şirket NTT DoCoMo’nun da ilk Tizen Samsung akıllı telefonu Ocak ayının başında çıkarmayı planladığı duyumlar arasında. Elbette Samsung'un bu tarihe kadar her şeyi hazır edip, Tizen işletim sistemli ilk cihazı piyasaya sürüp süremeyeceğini zaman gösterecek.

tizen logo
Tizen, 2014'e yetişebilecek mi?/ © SamMobile

Cihazın prototipinin özellikleri ile henüz bir bilgi yok ama yine de ilk Tizen telefonun Samsung’un S4 ya da Note 3 gibiüst sınıf Android cihazları kadar gelişmiş olması beklenmiyor.

Android kadar talep çekeceği umulmayan Tizen, Galaxy S III ile benzer özelliklere sahip olabilir. Muhtemelen donanımsal olarak işletim sistemini hatasız çalıştırmak telefonun önceliği olacak.

Diğer yandan Tizen'in, Android’in Samsung üzerindeki rolünü çalacak diye endişelenenler varsa, bunun da pek olası olmadığını ekleyelim. Zira Samsung, Tizen ile Android’in beraber var olacaklarını açıkladı ve Tizen’in en azından ilk aşamada kullanıcılara Android'e benzer bir deneyimi sunamayacağı ortada. Cihazı incelemek isteyenler buradan inceleyebilirler.

Kaynak: SamMobile

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!