This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android Fitness

(Resim: lifeofandroid.com)

Artık yaz ve bununla birlikte yağları eritme vakti de geldi. Plaj veya havuz formunuzu yakalamak istiyorsanız, akıllı telefonunuz bu konuda yardımcı olabilir. Bu yüzden size dört birbirinden farklı uygulama seçtik. Tabiiki kilolari vermek yine size kalıyor.

Tabiiki Fitness antrenötü değiliz, fakat sağlığımıza gerçekten çok önem vermemiz ve böylelikle kilolarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Bütün gün ya üniversitede ya da burada – yani işte – oturunca, birazcık hareket kendimizi iyi hisstememizi sağlıyor. Evet başlayalım...

Rahat Uyandırıcı (Gentle Alarm)

Sanfter Wecker

Güne güzel bir başlangıç için, dinlenmiş ve rahat bir şekilde uyanmak gerekir. Bunun rahat şeklini rahat uyandırıcı (Gentle Alarm) sağlayabilir. Çok fazla fonkiyonuyla ve ayar seçenekleriyle, sabahları birden uykudan koparılmamanızı ve bunun tam aksine çok rahat bir şekilde uyanmanızı sağlar. Bu – sitemizden arkadaşlarımızın test etmiş olduğu ve bize tavsiye ettiği - uygulamayı bizim Market'ten 2.37 Avroya edinebilirsiniz.

sanfterwecker1sanfterwecker1sanfterwecker1

Alternatif olarak: Eğer para harcamak istemiyorsanız, size AlarmDroid uygulamasını tavsiye edebiliriz. Bu uygulamanın ayarları biraz daha kısıtlı, fakat uygulama ücretsizdir.

Workout Trainer

Workout-Trainer

Fitness'e başlangıç her zaman çok büyük bir motivasyon ile gerçekleşir. Fakat ilk 2-3 ay sonra çoğumuz artık bıkma durumuna geliriz ve Fitness Studio ücretlerini ödediğimiz halde artık pek gitmeyiz. Bu yüzden, kendinizi sağlıklı tutmak istiyorsanız, fakat Studiolara veya pahalı aletlere para harcamak istemiyorsanız, Workout Trainer uygulaması sizin herdaim dostunuz olacaktır. Binlerce ücretsiz egsersizle herkes kendine uyan bir idman oluşturabilir. Bunun için uygulamayı kendi beklentilerinize göre de ayarlayabilirsiniz (cinsiyet, yaş, idman türü ve süresi vs.). Ayrıca ücretsiz egsersizler dışında, uygulama bir de Premium servisi sunuyor. Premium servisinde audio-coaching, premium videolar, ve daha fazlası. Servisin ücretlendirmesi ise 3 aylığı 10 Dollar veya bir yılı 25 Dollar ile, Fitness Studiolarının ücretinden düşük. Uygulamanın dezavantajı ise, sadece ingilizce seçeneği bulunmasıdır.

Workout-TrainerWorkout-TrainerWorkout-Trainer

Alternatifler: Sadece standard bir şekilde beliniz, kolunuz, göğüsleriniz, kollarınız ve bacaklarınız için antrenman yapmak istiyorsanız, tavsiyelerimiz: Sit ups pro, Squats pro ve Push ups pro uygulamaları.

Sports Tracker

Sports-Tracker

Bu uygulama ile bütün idman başarılarınız her zaman yanınızda, akıllı telefonunuzda bulunuyor. Fakat Sports Tracker ile sadece çabalarınızı gözetlemiyorsunuz, bunun dışında performanslarınızı da analiz edebiliyorsunuz. Son çalışmanızın ne kadar sürdüğünü, ne kadar mesafe katettiğinizi, hangi hızla bunu yaptığınızı ve daha daha fazlası mümkün, bu uygulama ile. Birçok farklı aktivite arasından seçiminizi yaptıktan sonra, GPS aracılığıyla konumunuz belirleniyor ve kendi yarışınıza basşlayabiliyorsunuz. Uygulamanın bir başka güzel yanı ise, kendi topluluğunun bulunması. Böylelikle arkadaşlarınızla yarışabilir veya sadece sonuçlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sports-TrackerSports-TrackerSports-Tracker

Alternatif: Birçok fonksiyonu bulunan (topluluk ve farklı aktiviteler vs.) ve ayrıca ücretsiz olan uygulama Endomondo Sports bir diğer tavsiyemiz.

Evernote Food

evernote-food

Tabiiki dietleri herkes sevmez ve bilindiği gibi boğazımıza düşkün bir milletiz. Kendimden bir örnek vermek için, ben de tabiiki boğazıma düşkünüm (kebaplar, mantılar vs.), fakat ilk önce sağlık gelir. O yüzden yediklerinize biraz dikkat ettiğinizde ve biraz sport yaptığınızda, sağlıklı bir kiloya ulaşıyorsunuz veya kilonuzu koruyorsunuz. Ben mesela Şubat ayından itibaren üç ay içinde 16 kilo vererek (daha önce futbolda dizimden sakatlanmıştım ve bunun etkisiyle bir hayli kilo almıştım) vererek ideal kiloma ulaştım. Evernote Food uygulaması size bir diet planı sunmuyor, ama daha önce ne yediğinizi size listelemekte yardımcı oluyor. Bunun icin fotoğrafını çektiğiniz yemeğinize ayrıca nerede yediğiniz, ne zaman yediğiniz ve sizin kişisel notlarınız, bilgi olarak keydediliyor.nBu uygulama tabiiki güzel bir yemeği hatırlamak için de kullanılabilir.

evernote-foodevernote-foodevernote-food

Alternatifi: Yemeğinizin resmi yerine ne kadar kalori bulunduğunu öğrenmek istiyorsanız, Calorie Counter by FatSecret size uygun bir uygulama.

Sizin sağlığınız ve Fitness için kullandığınız uygulamları da tabiiki tanımak isteriz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!