This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Top Eleven Android için tasarlanmış en iyi futbol menajerliği uygulaması. Zaten bunu 10 milyonun üzerine çıkan yüklenme rakamlarına bakınca kendiniz de görebilirsiniz. Oyun hem bilgisayardan hem de cep telefonundan oynanabiliyor. Aynen FC Chelsea Londra'nın teknik direktörü José Mourinho gibi takımınızı kurup, antreman yaptırıp başarıya mı taşımak istiyorsunuz? Top Eleven tam size göre olabilir. Uygulamayı sizin için inceledik ve bu uygulamadan ne beklenmesi gerektiğini paylaştık.

Not

Artı

 • Gerçek rakiplere karşı oynamak
 • Facebook ile entegrasyonu
 • Birçok seçenek ve imkan
 • Düzenli yapısı
 • Güzel görüntüsü

Eksi

 • Uygulama içi satın alma seçeneklerinin avantaj sağlaması
 • Jetonları kazanmak çok zor
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Samsung Galaxy S2 4.1.2 Hayır 2.17 ?

Özellikler & Kullanım

Herhalde hepimiz Fifa tipi futbol menejerliği oyunlarıyla aşinayızdır. Bu oyun sırf oynamaktan ibaret değil. Listenizde yapmanız gerekenler arasında genç oyuncuları kordine etme, parasal meselelere çözüm bulma gibi durumlar da var. Kısacası futbol dünyasını anlamanıza yardımcı oluyor.

Oyunun yapılandırılışı harika. Herşey düşünülmüş. Klübünüze, kendinize isim veriyorsunuz ve işe koyuluyorsunuz. Transfer marketinden stadyumu ve diğer meseleler tamamen kendine ait bir menüye sahip. Ana menüdeyse her başlık güzel bir resimle eşleştirilmiş ve ana veriler gayet açık bir şekilde yazılmış. Renkler canlı ve dikkat çekici ve uygulamanın arayüz temasına göre ideal. Hiçbir şey fazla fazla yüklenmiş görünmüyor, herşey yerli yerinde. Mesela transferlerin son tarihi ilk görünüyor, diğer oyun tarihleri de mükemmel bir şekilde sıralanmış.

Screenshot 2014 01 17 15 24 45
Genel menü gayet iyi tasarlanmış ve her şeye aynı ekrandan erişebiliyorsunuz! / © AndroidPIT

Her gün yeni bir gün ve yeni bir lig maçı mevcut. Dostluk oyunları, kupa oyunları ve eğer yeterli olursanız şampiyonlar ligine bile katılmanız mümkün. 10-15 dakikalık simülasyonlar içinde takım formasyonunu, taktikleri ve etkinlikleri canlı ticker üzerinden takip edebiliyorsunuz. Animasyonlu bir oyun olduğu için, her birkaç saniyede bir sıkılmamanızı sağlayacak heyecanlı bir şey oluyor. Facebook ile oyuna girdiğinizde, diğer arkadaşlarınızla oynayabiliyor ve yarışabiliyorsunuz. Kazandığınız ödüller, geçtiğiniz aşamalar Facebook'ta paylaşılabiliyor. Hatta Mourinho'ya karşı bile oynayabiliyorsunuz.

Screenshot 2014 01 17 15 21 51
Facebook hesabınızla oturum açmak belli avantajları da beraberinde getiriyor. / © AndroidPIT

Takımınızdan en iyi sonucu elde etmeniz için binlerce yol var. Oyun para birimi jetonlar ve bunların çok büyük önemi var. Yeni oyuncular satın almak, forma almak ya da gelişmeleri hızlandırmak (mesela stadyum gibi) için bu jetonlara ihtiyacınız var. Jetonlarınızla başarıya giden yolunuzu döşemeniz lazım.

Oyunun en başında, oyunca zor ama önemli bir karar vermek zorunda. Bu kontraktta TV haklarına kadar herşey mevcut. Dört sözleşmeden birini seçmeniz lazım:

 • Nordeus Sözleşmesi: Burada her gün oyuna girmeseniz de bir jeton kazanıyorsunuz. Yani 10 günde 28 jeton elde etmeniz mümkün.
   
 • Speed Sözleşmesi: Bu sözleşmede normal girişlerinize bir ek var. Dört kere ardarda girişinizde, bir bonus kazanıyorsunuz. Yani 10 gün içinde 35 jeton toplayabilirsiniz
   
 • Topkers Sözleşmesi: Burada sponsor size, eğer başarılı bir şekilde rakiplerinizi yenerseniz daha fazla jeton veriyor. Bu uzun süreli bir sözleşme değil. İsterseniz bu anlaşmayı değiştirebiliyorsunuz. 30 jetona kadar bu sözleşmeyi kullanabilirsiniz.
   
 • Topofone Sözleşmesi: Aslında en az jeton kazandığını sözleşme bu. Ama her jetonla birlikte bir de Maksimum 21 jetonu kalıyor size ve bunu transfer pazarında kullanabiliyorsunuz (4. seviyeden itibaren geçerli!).
Screenshot 2014 01 17 15 27 23
Oyunun hemen başında TV yayın hakları konusunda seçiminizi yapmanız gerekiyor. / © AndroidPIT

Bu jetonlara ek olarak sanal paranız da var. Kulübünüze sanal para desteği yapmanız çok önemli. Mesela stadyumunuzun devamını getirmek için ya da uzun sürede daha iyi genç oyuncu çalışmaları yapılması için önemli. Tabii ki tüm paranızı stadyuma yatırmamalısınız. Ancak başarıya gitmek için bir denge bulmalısınız.

Birçok diğer görevler de sizi bekliyor. Yeni oyuncular sürekli satın alınmalı, oyuncuların sözleşmeleri uzatılmalı, reklam sözleşmeleri finansal güvenliğin korunması için sağlanmalı. Bu basit oyunun arkasında çok daha karmaşık bir yapı ve ekonomik planlar olduğu göz önüne alınmalı.

Screenshot 2014 01 17 15 29 00
Maçları canlı takip etmek de mümkün! / © AndroidPIT

Yeni başlayanlar için şu üç öneriyi verebiliriz:

 1. İdman puanlarının otomatik dağıtılmasını sağlayın. Bu sayede diyelim ki bir forvet de savunma puanı alacaktır. Menajer (yani siz) her oyuncunun hangi konuda ustalaşacağına karar verebilir. 
   
 2. Eğer imkanınız varsa, tüm oyunları canlı takip edin. Bu size moral ve kondisyon paketi ödülünü getiriyor. Bu paketler oyuncuların performanlarını geliştirmek için kullanılabiliyor.
   
 3. Transfer pazarında sadece takımınızı geliştireceğinizden emin olduğunuz oyuncuya para yatırın. Açık artırma jetonlarınıza mâl olur ve açık artırma sonucu ne olursa olsun bu parayı geri alamazsınız.

En alttan başlıyorsunuz ve tabii ki de en üste çıkmak istiyorsunuz. Eğer motivasyonunuz yüksek olursa ve sezonlar boyu çalışırsanız, belki hayalinizdeki takımla Şampiyonlar Finali'ne çıkabilirsiniz.

Ne yazık ki bu biraz zor. Oyunun içinde birçok uygulama içi satın alma seçenekleri var. Top Eleven'da jetonlar için gerçek para ödeyebiliyorsunuz. Tabii ki de bu biraz saçma ve haksız. Bir süre sonra ligde gerçek para harcamadan kalmak çok zorlaşıyor. Buna altenatif olarak para kazanabileceğiniz başka görevler yapabilirsiniz, mesela bazı videoları izlemek gibi. Ancak gene de parayı basanın daha iyi pozisyona gelmesi kaçınılmaz. Bunun dışında oyun gayet eşitlikçi ve adil.

Ekran & Kontroller

Top Eleven kullanıcı dostu ve anlaşılır. Önemli fonksiyonlar belirgin olarak görülüyor. Genel yapılandırılışının görünüşü büyük.

Hız & İstikrar

Uygulama sorunsuz bir şekilde çalıştı. Tüm test süreci boyunca sadece bir kere kendi kendini kapadı. Güçlü bir telefon donanımınıza ihtiyacınız yok.

Fiyat/Performans Oranı

Top Eleven ücretsiz bir uygulama. Bu şekilde düşünüldüğünde aslında kullanıcıya sağladığı imkanlar oldukça fazla. Tek hoşumuza gitmeyen şey oyun içi satın alma seçeneği oldu. Oyun boyunca gerçek para önemli bir rol oynuyor. Tabii ki oyunun geliştiricileri de para kazanmak istiyor ancak oyun daha adil hale getirebilinir.

Son Söz

Top Eleven - Football Manager birçok avantaj sunuyor. Ödül üzerine ödül kazanabileceğiniz gibi, kendi girişiminizle oyunda para da kazanabilirsiniz. Oyunun geneli açık ve anlaşılır, kullanımı kolay ve harika bir tasarımı var. Oyun içi satın alma ve market seçeneği biraz oyunun dengesini adil yapmasa da, Top Eleven çok ikna edici ve kapsamlı bir futbol menejerliği oyunu.

1 Share

4 comments

Yeni yorum yaz:
 • T M 17.May.2014 Link to comment

  Android 4.2.2(JellyBean) Çalışmıyor!
  Test Edilen Cihaz/Cihazlar: Acer A200 / Casper Via cta-e07-13a/14a / Excon M90T vb.

 • fuatmuci 06.Şub.2014 Link to comment

  oyun ilk 6 sezon çok iyi sizi içine cekiyor ama daha sonra takımlar arası dengesizlik sizi tojen almaya zorluyor ve sistem her daim seni tokenle oynaman için zorluyor.

 • 28-35 bir sezonda max. kazanilabilecek miktar

 • jeton kazanma sponsorluklari yanlis yazilmis, nordeus ve speedde gunde 1 jeton,speedde 4gun ard arda girince 2jeton veriyor.10gunde 28-35 jeton kazanilmiyor

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!