This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share No comments

Toy Truck Rally 3D - Çocukluk Yıllarına Döndüren Oyuncak Kamyonet

Oyuncak arabalar hemen hemen tüm erkeklerin çocukluk yıllarındaki en büyük tutkuların başında gelir. 80'li yıllardan sonra hayatımıza giren uzaktan kumandalı arabalar ise adeta bu tutkuya yeni bir boyut kazandıran nitelik taşırlar. Toy Truck Rally 3D uygulaması bir 3 boyutlu uzaktan kumandalı araba ile girişilen bir platform macerası olarak bugünün incelemesine konu oluyor. 

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0 1.2.8

Özellikler & Kullanım

Test  cihazı: Samsung Galaxy S3 (I9100G)

Android sürümü: 4.1.2

Root: Yok

Android 2.1 ve üzeri sürümlerde çalışır. 

Google Play üzerindeki en popüler araba yarışı simülasyonlarından olan Toy Truck Rally 3D uygulaması bir çoğumuzun çocukluk hayallerini tatmin edecek bir kurgya sahip. Ücretsiz bir uygulama olması sebebiyle dikkat çeken Toy Truck Rally 3D'yi mercek altına alıyoruz.

Oyunu özellikle erkek kullanıcıların çocukluğuna götürecek özelliği oyuncak bir ralli arabasına kumanda ediliyor oluşu.  Oyun aslında bir yarış oyunundan çok 3 boyutlu bir ortam içerisinde uzaktan kumandalı bir oyuncak araba ile engellerle mücadele ederek yol alma teması üzerine kurulu. Bu bağlamda Toy Truck Rally 3D çılgın araba yarışı tutkunlarını tatmin etmekten uzak olabilecek bir oyun diyebilirim. 

Oldukça akıcı bir şekilde çalışmakta olan oyun içerisinde kolaydan zora doğru kademeli bir geçişe şahit oluyorsunuz  Oyun içerisinde çok değişik ist seçenekleri var.Uzaktan kumandalı arabayı  size verilen kısıtlı zaman dilimi içerisinde pist içerisinde tam tur attırmaya çalıştığınız oyun içerisinde oldukça fazla sayıda pist bulunuyor. Hemen hemen tüm pistlerde araç için en büyük tehlikeyi süratle dönmekte olan vantilatörler oluşturuyorlar. 

Küçük oyuncak arabayı temel olarak iki farklı şekide kontrol edebiliyorsunuz. aracın ileri geri gitme ve fren fonksiyonlarını Android cihazınızın sensörlerini kullanarak yapabileceğiniz gibi ayrıca tüm saydığım hareket imkanlarını tanıyan harici kontrol tuşlarını da kullanabilirsiniz. Test boyunca bu saydığım kontrol seçeneklerinin hepsinin oldukça iyi bir şekilde çalıştığını söyleyebilirim. Hoşuma gitmeyen bir nokta ise oyun içerisindeki kamera açılarının ani şekilde değişiyor oluşunun yarattığı karışıklık. 

Engellere karşı mücadele verilen akıcı bir 3 boyutlu oyun içerisinde bir oyuncunun en çok dikkat etmesi gereken noktanın kontroller olduğuna hiç şüphe yok. Bu noktada oyunun kahramanı olan minik arabamızın dengesinin çok hasas olduğunu vurgulamak isterim. Araç kolayca takla atabiliyor örneğin. Oyunun fiziksel kurgusunun iyi olduğunu fakat yine de mükemmel olmaktan uzak olduğunu düşünüyorum. 

Özet

Toy Truck Rally 3D çok fazla özelliği olmasa da oynaması eğlenceli bir 3 boyutlu araba simülasyonu. Oyunun çıkış noktası her ne kadar oldukça yaratıcı olsa da grafik tasarım ve oynanabilirlik noktalarında uygulama ancak vasat bir performans sergileyebiliyor.  Ücretsiz olma özelliği ile dikkat çeken bu uygulama ile bir süe kendinize eğlence yaratmak mümkün. 

Ekran & Kontroller

Toy Truck Rally 3D uygulamasının kontrolleri bu konsept ile gayet uyumlu bir şekilde çalışmakta. Fakat öte yandan  oyun içerisinde aniden değişen kamera açıları mevcut kontrollerdeki ahengi olumsuz şekilde etkiliyor. Oyun menüsü ve sekmeeri gayet iyi bir şekilde çalışırken oyunun kullanıcı arayüzü hakkında herhani olumsuz bir yorumum yok. 

Hız & İstikrar

Toy Truck Rally 3D uygulaması herhangi bir takılmaya mauz kalmadan test boyunca akıcı bir şekilde çalıştı.

Fiyat/Performans Oranı

Toy Truck Rally 3D uygulaması Google Play üzerinden ücetsiz olarak indirilebilir. Oyundan kısa bir süre içerisinde sıkılabiliyor olsanız da yine de bir denemeye değer 

Ekran Görüntüleri:

Toy Truck Rally 3D -  Çocukluk Yıllarına Döndüren Oyuncak Kamyonet Toy Truck Rally 3D -  Çocukluk Yıllarına Döndüren Oyuncak Kamyonet Toy Truck Rally 3D -  Çocukluk Yıllarına Döndüren Oyuncak Kamyonet Toy Truck Rally 3D -  Çocukluk Yıllarına Döndüren Oyuncak Kamyonet
1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!