This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Türkiye'ye Gelmesi Biraz Zor Yeni Bir S4: Galaxy S4 LTE-A

Samsung Galaxy S4 ailesine LTE-Advanced (LTE-A) yani gelişmiş LTE bağlantısı kullanabilen yeni bir cihaz daha katıldı. İlk olarak Samsung'un memleketi Güney Kore'de satışa çıkarılacak olan yeni Galaxy S4 LTE-A, kırmızı ve mavi renk seçenekleriyle gelecek. Galaxy S4 LTE-A aynı zamanda dünyada LTE Advanced bağlantı teknolojisine adapte olarak çalışabilen ilk cihaz olma özelliğini taşıyor. 

Galaxy S4 Sales
Galaxy S4 Ailesi Genişlemeye Devam Ediyor / © Samsung,AndroidPIT

Bizler Türkiye'de 3G bağlantıya coşarken, elin oğlu 4G ve LTE'yi geçmiş, LTE Advanced bağlantı teknolojisinden bahsediyor arkadaşlar...Ülkemize kolay kolay yolu düşmeyecek olan Galaxy S4 LTE-A'yı tanıtırken sizlere biraz bu yüksek bağlantı hızı hakkında bilgi vermek istiyorum. 

LTE Advanced ile normal LTE Bağlantı Arasındaki Fark Nedir?

4G LTE bağlantısı IMT Advanced adı verilen Uluslararası Gelişmiş Mobil Telekomünikasyon Standartlarına tam olarak uygun deği. 4G LTE bağlantısı 100 Mbps indirme ve 50 Mbps yüklme yapma olanağı sağlarken standartları yakalamada hiç bir sıkıntısı olmayan  LTE-Advanced ise 1Gbps indirme ve 500 Mbps yükleme hızına sahip. 

LTE Advanced Bağlantı Hangi Ülkelerde Var ? 

İlginç bir şekilde dünyanın ilk LTE Advanced ağı Rusya'nın dev iletişim firması Yota tarafından Ekim 2012'de Moskova'da kuruldu. Güney Kore bu teknolojiyi adapte eden ikinci ülke olarak dikkat çekiyor. Öte yandan yeni nesil teknolojieri genelde ilk olarak ülke geneline yayma konusunda ün yapmış olan Amerika Birleşik Devletleri'nde ise Verizon ve AT&T isimli dev şirketler  henüz sadece masabaşı planlarla uğraşmaktalar. 

LTE Advanced teknolojisinin bağrı yanık Anadolu'muza gelişi yıllar alacaktır diye tahmin ediyorum. Ne diyelim Galaxy S4 LTE-A şimdilik Rusya ve Güney Koreli kullanıcılara hayırlı uğurlu olsun. Biz gene 3G'ye talim...

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: Samsung Tomorrow

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!