This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 1 Comment

Turkcell T50 için yeni güncelleme yayınlandı!

Turkcell’in Temmuz ayında satışa sunduğu akıllı telefonu Turkcell T50 için yeni bir güncelleme yayınlandı. İşte Turkcell T50 için Şubat ayının ilk günlerinde sunulan güncellemenin detayları.

turkcell t50 made in turkey
T50 / © Turkcell

Ayda yaklaşık 80 bin satış rakamı ile Turkcell’in şimdiye kadar satışa sunduğu akıllı telefonların en başarılısı olma ünvanını elde eden Turkcell T50 için merakla beklenen güncelleme gecikmeli de olsa yayınlandı. Turkcell T50 için Ağustos ayı içerisinde ilk güncellemeyi yayınlayan Turkcell bugün telefonuna ikinci güncellemeyi sundu.

Turkcell T50’de bulunan Turkcell tarafından özelleştirilmiş Android 4.4.2 KitKat tabanlıROM’un derleme numarasını B17’den B19’a yükselten güncelleme bazı sistemsel yenilikleri de bünyesinde barındırıyor. 33.27 MB büyüklüğündeki güncelleme ile Turkcell T50 kullanıcılarının özellikle sosyal medyada çok fazla gündeme getirdikleri kamera sorunlarına çözüm bulmaya çalışan Turkcell, güncelleme ile kamera arayüzüne hareketli çekim modunu getirmiş gözüküyor. Hareketli çekim modu ile özellikle haeketli nesnelerin çekiminde yaşanan odaklama sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen Turkcell ayrıca üst menü barında telefondaki interneti dağıtmak için – Turkcell’in deyimi ile “Telefonunuzu modeme çevirmek için”- WiFi Hotspot ikonu konumlandırılmış.

 

turkcellt50 guncelleme12
T50 Güncelleme / © Turkcell

Genel hatlarıyla performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri üzerine yoğunlaşan güncellemeyi cihazınıza yüklemek için  Yazılım Güncelleme uygulamasından “Çevrimiçi güncelleme” yapmanız gerekmektedir. Güncelleme yaptığınızda kişiler, mesajlar, müzikler, fotoğraflar gibi kişisel verileri korunur.

Turkcell T50 Şubat ayı güncellemesiyle gelen yenilikleri sıralayacak olursak;

Facebook Messenger uygulamasında sesli mesaj gönderme sorunu giderilmiş gözüküyor.
4G LTE güncellemesi (2015 yılı içerisinde ülkemizde 4G LTE altyapı hizmeti sunulmaya başlanacak)
Kamera arayüzünde hareketli fotoğraf çekme fonksiyonu
Üst menü çubuğunda zil sesinin durumu (Zil sesi, sessiz, titreşim) ve Wi-Fi Hotspot ikonları


1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • benim telefonum güncelleme yapıyor ve hala devam ediyor saat 6'da başladı şimdi saat 7.30 daha ne kadar sürer

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!