This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Canonical firması birkaç gün sonra Ubuntu işletim sistemini MWC'de tanıtmaya hazırlanırken şimdi de kendi sitesindeki geri sayım gözümüze çarptı: "Tick, tock, tablet time!" ibaresi şüphesiz bir tablete işaret ediyor. MWC'de hangi cihazlara Ubuntu'nun geleceğini ve daha fazlasını haberimizde görebilirsiniz.

Canonical'ın sitesine girdiğimizde bugünün "tablet zamanı" olduğunu öğreniyoruz. Tabii ki bu da Ubuntu işletim sisteminin Galaxy Nexus ve Nexus 4'ten sonra bir de tablete uyarlanacağına işaret ediyor. Benim tahminim bu uyarlamanın Nexus 7'ye yapılacağı yönünde!

Öte yandan Canonical'ın basın bildirisine göre Galaxy Nexus ve Nexus 4'ün Ubuntu'lu sunumları 21 Şubat'ta Barcelona'da gerçekleşecek. Fakat işletim sisteminin pazara girişinin Ekim 2013'ü bulacağı söyleniyor. Anlaşılan o zamana kadar geliştiricilerin sisteme alışmaları için bir zaman gerekiyor.

Bunun dışında resmi bir başka bildiriye göre 13 Ekim'de tamamen Ubuntu işletim sistemiyle çalışan giriş seviye bir telefon da tüketiciye ulaşmış olacak.

(Fotoğraf hakları: Canonical)

Kaynak: canonical

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!