This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Bir teknoloji sitesi uzun zamandır merak edilen ucuz iPhone'a ait olduğu iddia edilen bir video yayınladı. Ancak videodaki cihazın gerçekten yeni bir iPhone olduğuna inanmadan önce iki kere düşünmek gerekiyor.

iphone low cost bear
Ucuz iPhone bu mu? Pek inandırıcı değil... © techdy

Techdy adını taşıyan bir teknoloji blogu, video paylaşım sitesi Vimeo üzerinden uzun zamandır merakla beklenen “ucuz iPhone”a ait olduğunu iddia ettiği yayınladığı video yayınladı. Ancak videonun sahte olma ihtimali bir hayli yüksek görünüyor.

Bilindiği gibi Amerikan teknoloji devi Apple'ın uzun zamandır daha düşük maliyetli bir iPhone üzerine çalışmakta olduğu söyleniyor ve söz konusu cihazın 2013 yılının sonbahar aylarında piyasaya çıkabileceği iddia ediliyor. Techdy'nin iddiasına göre resimde görülen cihaz söz konusu ucuz iPhone olacak.

Ama Apple hayranlarının daha fazla heyecanlandırmadan gerçekleri söyleyelim. Bu haber gerçek değil, bu telefon da “feyk”, yani sahte. Zira Techdy Android'le çalışan ve “Basic Bear” adı verilen bir iPhone çakmasının reklamını yapmak için bu haberi yayınlamış durumda. Zira Techdy'nin sitesinde konuyla ilgili yayınlanan haberin en altına indiğimizde, “Bir de Bu Var” başlığı altında, muhtemelen Çin'de üretilen bir iPhone klonu olan “Basic Bear”ın özelliklerini ve reklamını görüyoruz.

(Video linki için tıklayın.)

Eğer ilginizi çekiyorsa, Android işletim sistemiyle çalışan bu çakma cihazın özellikleri şöyle:

Ekran: 4 inç, 1136 x 640 piksel çözünürlük

İşlemci: Dört çekirdekli, 1.7 GHz Snapdragon processor 600

Sistem RAM'i: 2 GB

Dahili Bellek: 16 GB

Kamera: 8 megapiksel

Pil: 2300

İşletim Sistemi: Android 4.2 Jelly Bean

Fiyat: $ 199 (385 TL)

Diyelim ki bu cihazı gerçekten satın almak istiyorsunuz, nereden mi alacaksınız. Tabii ki Techdy'nin kendi web mağazasından...

Kaynak: Techdy

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!