This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Umeox X5: Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu Yine Çinlilerden

Huawei, Ascend P6 ile elde etmiş olduğu dünyanın en ince akıllı telefonunun üreticisi olmanın keyfini bundan böyle süremeyecek. Zira Umeox isimli Çinli firma çıkardığı yeni telefonu X5'in 5.6 milimetrelik kalınlığı ile vatandaşı Huawei'yi bu alanda geride bırakmış oldu. Bu arada yeni Umeox X5'in tasarımıdaki iPhone çizgisi dikkat çekiyor.

umeox x5
© Üretici firma/Ringer's Blue Men

Geçtiğimiz çeyrek asırda eşine tarihte çok az rastlanır bir ekonomik büyüme performansı gösteren Çin hemen hemen her sektöre  olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de atağa kalktı. Huawei ve Oppo gibi dünya devleriyle global pazarlarda çatır çatır rekabet eden büyük çaplı firmaların yanında taklit ürünlerin üretimine yoğunlaşan ufak firmaların bir arada varolduğu ilginç bir üretici kompozisyonuna sahip olan Çin Akıllı Telefon Pazarı'nın son bombası Umeox isimli firmanın üretiş olduğu X5 isimli süper ince cihaz oldu. 

Umeox X5 sahip olduğu 5.6 milimetrelik eni le çıktığı ilk günden bu yana akıllıtelefon dünyasında 6.18 milimetre ile en ince olma ünvanını elinde bulunduran Huawei Ascend P6'ya 1.33 milimetrelik bir fark atmış oldu. Umeox tarafından cihazın 4.0 inçlik LCD ekranı dışında teknik özelliklere dair  bir açıklama yapılmazken Çinli giznews isimli bir blo üzrinde Umeox X5 ile iPhone 5'in birlikte çekilmiş fotoğrafları yayılandı. Söz konusu fotoğrafları aşaüıdaki fotoğraf galerisinde görüntüleyebilirsiniz. 

 

 

Umeox X5'in olur da bir gün yolunu kaybedip Türkiye Pazarı'na girmesi oldukça hoş olurdu. Siz ne dersiniz? 

 

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: Ringer's Blue Men

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!