This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Uygulama Geliştiricilerinin Android’e Olan İlgisi Azalıyor Mu?

Appceletator araştırma şirketi tarafından uygulama geliştiricileri üzerinde yapılan anketin ilgin sonuçlarına göre Android akıllı telefonlarına yönelik uygulama geliştirenlerin sayısında geçtiğimiz 2011 yılının Temmuz ayından beri bir azalma söz konusu.

 

Aşağıdaki tabloya baktığımızda her ne kadar dünyada şu anda kaytılı Android cihaz sayısı kayıtlı Apple akıllı telefonların sayısından çok daha fazla olsa da mevcut Apple uygulama geliştirici sayısı Android platformundakilerinin önünde. Android’in 2010 ve 2011 yıllarında yakalamış olduğu çıkışın geçtiğimiz yılın Temmuz ayından itibaren düşüşe geçtiğini görüyoruz. Benzer bir azalma Apple’da daha düşük bir şiddette göze çarpıyor. Her iki önde gelen platformdaki geliştirici sayısının düşüş trendi içine girmesini HTML 5’in piyasaya sürülmesi ile başta Windows olmak üzere değişik platformların akıllı telefon sektörüne adım atışı  ile açıklamak mümkün.

Bu noktada Android için sorulması gereken önemli soru : Uzun vadede nitelikli Android uygulamaları geliştirememe gibi bir tehlike söz konusu mu?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!