This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 6 comments

Google Yeni Nexus 4 ile Nexus 10'u Resmen Tanıttı

Amerika'nın Doğu Yakası Şehirlerini etki altına alan kasırga sebebiyle iptal edilen Google etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni nesil Google telefon Nexus 4 ile 10 inçlik tablet Nexus 10 cihazları firmanın resmi bloğu üzerinden RESMEN tanıtıldı. Elimize geçen ilk bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Varan 1 : Google'ın Yeni Akıllı Telefonu Nexus 4

Merakla beklenen yeni Nexus 4'ün Google tarafından yayınlanan ilk fotoğrafları:

 

Nexus 4'ün önden görünümü

 

Nexus 4'ün arkadan görünümü

 

Yeni Nexus 4'ün ekranı

 

Yeni Nexus 4'ün harita servisinin kullanıldığı bir ekrandan alınmış görüntü

 

Yeni Nexus 4 telefonlar 8 GB ve de 16 GB'lık dahili hafıza seçenekleriyle 13 Ekimde satışa sunulacaklar. 8 GB'lık Nexus 4 299$'a satılırken 16 GB'lık versiyon ise 349$'a kendisine alıcı bulacak.

 

Varan 2 : Google'ın Yeni 10 inçlik Tablet Bilgisayarı Nexus 10

 

 

Yeni Nexus 10'un önden görünümü

 

Yeni Nexus 10'un önden görünümü

 

Yeni Nexus 10'un yandan görünümü

Yeni Nexus 10'un yandan çekilmiş başka bir fotoğrafı

 

Google'ın 10 inç tablet piyasasındaki rekabeti kızıştıracak yeni cihazı Nexus 10 da aynen Nexus 4 gibi 13 Kasım tarihinde Amerika ve Avrupa pazarlarında satışa sunulacak.

Bu arada her iki cihazla beraber gelen bir yenilik de Android'in en son sürümü olan Jelly Bean'in versiyonunun 4.2'ye yükseltilmiş olması.Bu güncellemeyi varan 3 olarak ayrı başlık altına sokmanın fırından yeni çıkan Nexus cihazlara biraz haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu arada hafta boyunca bu iki cihazın teknik özelliklerinin detayları ve ilk izlenimler üzerine yoğunlaşan haber başlıklarıyla burada olacağız.

 

 

 

 

 

6 comments

Yeni yorum yaz:
  • Araz 03.Kas.2012 Link to comment

    Volkan bey en kisa zamanda bekliyoruz :)

  • @Araz: Arka yüz metal olmuş olsa bile üzerinde bir plastik kaplama olduğu kesin. Cihaz 2 hafta içerisinde elimize geçer diye tahmin ediyorum. Böylece bu konu hakkında kesin bir bilgi verebilecek pozisyonda olurum ben de

  • @Araz: %100 kesin olmamakla birlikte hayır diyorum. Asus'a ürettilen Nexus 7'nin arka yüzündeki dayanıklı plastik benzeri bir malzeme kullanılmışa benziyor. Daha hoş bir görünüm adına maliyeti arttıracak bir malzeme kullanımına gidilmiş olma ihtimali bence bu fiyattan satılan bir ürün için pek söz konsu değil. Google Nexus ürünlerinde tasarımdan ziyade performans ve de kullanışlılığı ön planda tutuyor ve ürünlerini daha geniş kitlelere yayabilmek için fiyatı kırmak adına malzemeden ödün veriyor.

  • @Sezer: 13 Kasım... Yazım hatasını metin içerisinde de düzelttim. Uyardığın için teşekkür ederim

  • 13 Ekim mi?Ama bugun 29 Ekim.Seneye mi gelcek?Cevaplarsan iyi olur.

  • Araz 29.Eki.2012 Link to comment

    nexus 10 arka tarafi metal mi?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!