This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Ve IFA 2014 başladı: Samsung ve Sony’de yeni olan her şey burada…

Ve en sonunda IFA 2014 bugün başladı. Sabahın erken saatleriyle Asus, Samsung, Sony de IFA’da şova hazırlanıyorlar. Bu yıl Berlin’de görmeyi beklediğimiz birçok Android yeniliği var. Daha çok akıllı saat, daha yeni cihazlar ve Samsung Galaxy Note 4 ve belki de Sony Z3. İşte IFA ile ilgili şimdilik her şey…

AndroidPIT IFA Outside
Bakalım yeni neler olacak?  © ANDROIDPIT

Samsung 

Samsung logo
 © Samsung

Samsung Galaxy Note 4

Genelde IFA’da gördüğümüz en büyük olaylardan biri Samsung’un Note ailesinin bir yeni üyesini tanıtması oluyor. Bu yıl da gelenek değişmeyecek. Samsung, 9 Eylül’de tanıtılacağı söylenen iPhone 6 ya karşı yine erken bir hamle yapma çabasında elbette. Bugün ‘Samsung Unpacked’ sonrasında resmin tamamını daha net görebileceğiz. Beni en çok ilgilendirense eğimli ya da daha farklı bir ekran tipinin cihazda kullanılıp kullanılmayacağı. 

Samsung Galaxy note 4 curved display
 © TecIdentity

Samsung Galaxy Mega 2

Bu arada Note 4 elbette Samsung tarafından çıkarılacak tek cihaz olmayacak. Samsung Galaxy Mega 2’de IFA’da tanıtılabilir. 5.8-6 inç civarında bir ekrana sahip olması beklenen cihaz direk Android 4.4.4 ile gelecek. Snapdragon 400 yada 410 CPU işlemciye sahip olması beklenirken 2GB RAM de cihazın özellikleri arasında.

Smart Home

Samsung evlere yeni, akıllı bir konsept getirmeye uzun süredir enerji harcıyor. IFA da tablet ve telefonların yanında bu teknolojiler de tanıtılacak. 4K Samsung televizyonlara eşlik eden akıllı fırınlar ve oturma odaları ayrıca davranışlarınıza göre tepkiler veren akıllı bir termostat da tanıtacak.

AndroidPIT IFA Samsung
© ANDROIDPIT
Nest
Samsung evlere akıllı termostatla girse garip olur mu? © 2014 Nest Labs

Sony 

sony ifa 2014
© ANDROIDPIT

Sony Xperia Z3

IFA’da tanıtılacak bir diğer amiral gemisi model de Xperia serisinin devamı olan Sony Xperia Z3.Söylentilere göre Snapdragon 801 işlemciye sahip olacak cihaz, 3 GB RAM ve Full HD ekranıyla özellikle Xperia seven kitleyi sevindirmeye geliyor. Sony elbette OmniBalance tasarım çizgisinden sapmayacak. 7mm. kalınlığında olacağı söylentisi de ayrı güzel elbette.

Acayip şekilde ince ve hafif olacak cihazın düşündüren yanıysa Xperia Z2 ile olan benzer yanları. Çözünürlük, aynı kamera, aynı RAM ve hafıza… En iyisi bekleyip görmek.

Sony Xperia Z3 Compact

Z2 Compact çıkmadan hayırdır demeniz garip değil. Yine de Z3 Compact’in gelmesi hiç fena olmaz. Görünen o ki Sony’nin artık zaman kaybına tahammülü kalmadı ve çok iyi bir seri yakalamışken devam ettirmeye kararlı. Söylentilere göre 4.6inç ekranlı cihaz 20.7 MP kameraya gelecek ve yurtdışında 550 dolar civarında olacak. Bence feci iyi fiyat. Ortada bir de 3GB RAM lafı dolaşıyor ki öyle olursa benim Z1 Compact’i direk satıp Z3 Compact’e geçerim.
Bilindiği üzere QX10 ve QX100 lensler oldukça tutulmakta. Bu bağlamda IFA’da yeni QX lensler gelmesi de beklenmekte ve söylentilere göre 30x zoom kapasitesine sahip olacaklar.

de z1 z2 screen
© ANDROIDPIT
sony IFA 2104 invitation
© Sony

Sizi IFA 2014’te en çok heyecanlandıran gelişme ne? Beklentiler çok mu büyük yoksa?

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!