This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Verizon’un “Share Everything” Aldatmacası

Geçtiğimiz günlerde Verizon yeni bir data alanı tarifesi sundu. İsmi “Share Everything” olan yeni tarife insana Sovyet sloganı geliyor: “Her şeyi herkesle paylaş, yoldaş!” Ama gerçekte Verizon’un yeni tarifesi sadece aldatmacaya yönelik yeni bir aile paylaşım tarifesi. Yeni artistik şekliyle yeni tarife o kadar kafa karıştırıcı ki insanlar gerçekten ne kadar parayı sokağa attıklarından haberdar olamayacak. Tarife şöyle işliyor:

Yeni tarifede, kullanıcılar önce bir cihaz seçiyor. Örneğin 40 dolarlık bir akıllı telefon. Sonra kullanıcılar diğer çoklu cihazlarla kullanmak üzere 50 dolara 1GB’tan 100dolara 10GB’a kadar tarifelerden birini seçiyor. Yani 2 akıllı telefon artı 1GB’lık data alanı toplamda 140 dolara ya da telefon başına 70 dolara geliyor. Tabii ki bu fiyat sınırsız arama ve SMS’i de içeriyor ama bunlar bu fiyata değer mi emin değiliz.

The Verge’den Chris Ziegler’in dediği gibi, Verizon’un yeni planı kasten tüketicinin gerçek ihtiyacını görmezden gelip fiyatları yukarda tutmak. Ve tabii ki ülkenin en büyük network ağı da böyle sönük bir teklifle gelince bu diğer operatörlere de yansıyor. AT&T de yakında büyük ihtimalle buna benzer bir tarifeyle gelecek.

Kullanıcıların çoğuna yarar sağlayacak şey bireysel tarifelerinde veya kontörlü hatlarında kalmaları olacak.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!