This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

android apple

(Resim kaynağı)

Bu yazıyı yazmamızın sebebi, Apple şirketine ve ürünlerine saldırmak istememiz değil.Tabiiki yıllardır Android kullandığımız için, bu işletim sisteminin bize sunduğu avantajları benimsemiş bulunuyoruz. Diğer sistemlere karşı olduğumuz anlamına gelmiyor, fakat hem Apple cihazları hem de Windows cihazları – özellikle Multitasking konusunda - Android'in gerisinde kalıyor.

Uzun lafın kısası: Yazımız ile Apple'e karşı nefretimizi ortaya dökmüyoruz. Yine de, Apple'in “yeni özellikler” sunması ve bu özelliklerin Android kullanıcıları tarafından zaten uzun bir zamandır kullanılmaları, bize (ilk defa olmasada) bir hayli ilginç geldi. Bahsettiğimiz özelliklerden birkaç örnek verelim (daha fazlası videomuzda): Facebook entegrasyonu, aramaları SMS ile cevaplamak, Video-Chat ve tarayıcı sekmelerinin senkronizasyonu.

(Video linki)

Aslında bunun eleştirecek bir yanı yok bizce. Akıllı telefonları yeniden icat etmelerini bekleyemeyiz tabiiki, o yüzden özelliklerin benzerliği gayet normal bir durum. Fakat Apple şirketinin her zaman patent kavgasını başlatmasına ve en fazla da Androidi suçlamasına pek anlam veremiyoruz. Bir yandan sen Androidin özelliklerini kopyala, dığer yandan onları kopyalamakla suçla – oh ne ala.

Kaynak: G+/Wishu

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!