This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

[Video] Cadılar Bayramı İçin En İyi 5 Ücretsiz Uygulama

Malum geride Kurban ve Cumhuriyet Bayramı'nı bırakırken sıra geldi Cadı Bayramı'na. Evet globalleşmeden biz de Türkler olarak nasibimizi aldık ve "Cadılar Bayramı'na Özel" konseptine layık bir "En İyi 5 Cadılar Bayramı Uygulaması" derlemesi hazırladık. Umarım benim bu kişisel seçkimi beğenirsiniz. Bu arada hepsi bedava.

1- Shoot The Zombirds

(İndirmek için tıklayın)

Volkan'ın Nexus 7 tabletinden oynadığım oyunda dikkatimi ilk çeken şey grafiklerdi. Benim 4.3 inçlik Razr'dan birden 7 inç ekrana geçmemin de grafiklerin gözüme çarpmasında etkisi olabilir.

Oyundan kısaca bahsetmek gerekirse: Siz bir bal kabağı adamsınız ve zombi kuşlar tarafından kaçırılan küçük bal kabaklarını sınırlı sayıda okla düşürmeye/korumaya çalışıyorsunuz. Yayı ne kadar gerdiğinize göre ok hızlı veya bonbeli gidiyor. Bu da biraz teknik olmanızı gerektiriyor.

Oyunda başarıyla ilerlediğiniz takdirde hem puan kazanıp yeni özellik ve ok satın alma şansınız oluyor (dilerseniz özellik ve okları oyun içi gerçek parayla satın da alabilirsiniz...) hem de size yeni görevler veriliyor. Mesela o bölümde hiç kurukafalı kuşları vurmama gibi.

Dediğim gibi grafikler ve de "müzikler" oyunu bir atmosfer oyunu haline getirmiş. İndirmeye değer diyorum.

(Youtube linki buradan

 

2- Zombie Booth

(İndirmek için tıklayın)

Bu uygulamayı çoğunuz biliyordur. Sanırım türünün ilk örneklerinden çünkü uzun zamandır kullanıyorum.

Arkadaşınızın fotoğrafını çekiyorsunuz veya fotoğraf galerisinden istediğiniz kişinin fotoğrafını seçiyorsunuz (böylelikle arkadaşanıza sürpriz yapabilirsiniz). Sonra seçtiğiniz fotoğraftaki kişinin gözlerini ve ağzının konumunu belirtiyorsunuz. Hemen akabinde uygulama otomatikman kişiyi zombi yapıyor.

İşin güzel yanı -eğer güzel bir şekilde yaparsanız- sonuç olarak arkadaşınızın hareket eden ve hırıltılı ses çıkaran bir videosuna sahip oluyorsunuz. Ekrana dokunduğunuzda saldırıyor, kanlar sıçratıyor. İşin daha da güzel yanı arkadaşınızla oynarken (mesela arkadaşınızı tokatlarken) tüm bu yaptığınız şeyleri videoya kaydedip videoyu paylaşabiliyorsunuz.

(Youtube linki buradan

3- Gears And Guts

(İndirmek için tıklayın)

Yaklaşık 380 MB'lık bir oyun ve şimdiye kadar oynadığım en iyi oyunlardan. Öncelikle şunu belirtmem lazım, oyun benim Razr'da biraz takıldı. Yani oyunu indirmek isteyenler benim Motorola Razr'ı baz alarak indirsin ki 380MB'lık emeğe değsin.

Carmageddon oynayanlarınız bu oyunda ne anlatmak istediğimi hemen anlayacaktır. Ortalıkta uçsuz bucaksız zombi ordusu var ve tek görev onları ezmek. Yine oyun ilerledikçe farklı silahlara sahip oluyorsunuz. Oyuna girerken telefonu oynatarak mı yoksa manuel olarak mı kontrol etmek istediğinizi soruyor. Ben manueli tercih ettim. Gerçekten zevkli bir oyun.

(Youtube linki buradan

4- Dark Legends

(İndirmek için tıklayın)

İşte beni en çok şaşırtan oyun. Dark Legends RPG sevenler için bire bir. Grafikler çok iyi. Kontroller ise çok çok iyi. Tabii ki bilgisayarda bir Diablo oynuyormuş gibi olmayacak ama şu ana kadar mobil cihazlarda oynadığım en iyi oyunlardan biri.

Oyunun bir diğer öne çıkan özelliği çoklu oyuncuyla (multiplayer) oynanabilmesi. Oyuna girdiğinizde aynı Diablo'daki gibi diğer oyuncuları seçip takım olabiliyorsunuz. Onlarla chat bile yapabiliyorsunuz. Çoklu oynayabilmeniz için girişte ziyaretçi olarak değil de kayıtlı oyuncu olarak girmeniz lazım. Bunu seçtikten sonra içinde Facebook ve Gmail de olan seçeneklerden biriyle bağlanabilirsiniz. Ben Gmail'i seçtim, gayet basitti.

Bu oyunu mutlaka denemenizi öneririm.

(Youtube linki buradan

5- Halloween Pumpkin Carver

(İndirmek için tıklayın)

Filmlerde Amerikalıların hep bal kabağına şekil verdiğini görüp imrenmişizdir. İşte bunu yapabilmek için elimize bir fırsat geçti. Bildiğiniz kalıp şeklinde bal kabağını alıyorsunuz ve çok sayıda seçenekleri kullanarak şekil vermeye başlıyorsunuz. Basit ama eğlenceli bir uygulama.

 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!