This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

[Video] Falcıların Yeni Kaynağı Sosyal Ağlar Olabilir Mi?

Biz Türkler dünyadaki diğer milletler arasında başta Facebook olmak üzere pek çok sosyal ağ kullanımında en üst sıralardayız. Sanırım Türkiye'deki internet kullanımının artmasıyla sosyal ağ kullanımının arasında da direkt bir bağ kurmak çok da yanlış olmaz.

Avrupa ise bu sosyal ağ kullanımı konusuna daha ihtiyatlı yaklaşıyor. Tanıdığım pek çok Avrupalı -örneğin- Facebook'u kullanmıyor ve kullanmama nedenini de kişisel bilgi paylaşımından kaçınmak olarak belirtiyor.

Aslında pek de haksız sayılmazlar. Düşünün bir kere dünyanın bilgisi... Tek tek her bireyin geçmişte ne yaptığı, şimdi ne yaptığı ve gelecekte ne yapmayı planladığı; ideolojik ve/veya politik görüşleri...vs vs. Bunlar kimin elinde? Neden Obama Facebook ve Twitter'ın da aralarında bulunduğu CEO'ları beyaz saraya davet ediyor, yediriyor içiriyor. Artık gizli saklı ne bilgi varsa hepsi Amerika orijinli şirketlerin elinde. Tabii bilgi gizliliğini garanti ediyorlar. Peki ya kötüye kullanırlarsa?

Yukarıda söylediğim şeylerden ikna olmadıysanız aşağıdaki videoya bir göz atın. Bir falcı yoldan geçen insanların tüm kişisel bilgilerini teker teker yüzlerine söyleyip onları dumur ediyor. Bunu nasıl mı yapıyor? Cevabı videoda:

Ve videonun son sloganı şöyle: "İhtiyatlı Ol"

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? "Aman bana ne gizlim saklım yok" diyenlerden misiniz? Görüşlerinizi aşağıda bizimle paylaşın!

Not: Bu arada Türkiye'deki kahve falcıları gelirlerini bu yolla 4-5 katına çıkarabilir diye düşünüyorum. Belki de çoktandır bu yolu kullanıyorlardır??

Kaynak: YouTube

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!