This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

[Video] Galaxy S4'ün içinde ne var?

AndroidPIT ekibi olarak genel merkezimizin bulunduğu Berlin'deki bir akıllı telefon tamircisini ziyaret edip, aklımıza takılanları sorduk. Yanımızda götürdüğümüz S4'ü açıp bizim için ameliyat eden uzman, aklımıza takılan soruları da yanıtlayıp, akıllı telefon tamiri ve S4 hakkında ilginç bilgiler verdi. 

galaxy s4 teardown
İşte ameliyat anı! / © AndroidPIT

Kimisi sadece kullanıcıdır, daha fazlası onu ilgilendirmez, telefonu bozulmadığı sürece de içinde ne olduğunu merak etmez. Ama eskiden evdeki radyoyu ya da televizyonu kurcalamadan duramayanların çocukları var bir de. O çocuklar artık büyüdü ve çok daha gelişkin elektronik cihazların içini merak etmeye başladı. Açıkçası AndroidPIT ofisindeki teknoloji manyakları olarak bizim içimizde de benzer bir merak vardı ama gül gibi Galaxy S4'ü kendimizi açıp rezil etmek yerine, uzmanına danışmayı daha uygun gördük. 

Hem bir akıllı telefon tamircisi ne yapar, en çok hangi sorunlarla karşılaşır, bir telefonun içini açarken nelere dikkat etmek gerekir, amatörlerin uzak durması gereken kısımlar var mıdır gibi sorularımıza da cevap aradık. Aşağıdaki videoda hem Samsung Galaxy S4'ün içini görecek, hem de şu sorulara, uzman bir tamircinin verdiği yanıtları duyma şansı bulacaksınız:

  • Akıllı telefonumuz kendimiz tamir edebilir miyiz? Neye dikkat etmemiz gerekiyor?
  • Pil konusunda uzman görüşü alalım. Sabit pil mi iyi, çıkarılabilir pil mi?
  • Kesinlikle dokunmamam gereken parçalar var mı?
  • Telefonuma su kaçarsa ne yapmalıyım?
  • En çok hangi problemlerle karşılaşıyorsunuz?

Video linki için tıklayın.

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!