This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Video: Görünüp Kaybolabilen Fiziksel Klavye Teknolojisi Yolda

 

Blackberry telefonları dokunmatik ekranlı akıllı telefonlardan ayıran en önemli özellği kullanıcıları için büyük avantaj olarak sıfatlandırılan QWERTY klavyesi. Dokunmatik ekranlı telefonları her ne kadar çok daha büyük ekran kullanımı keyfi yaşatıyor olsalar da Blackberry ve benzeri klavyeli telefonlardaki yazım rahatlığına sahip değiller. Bu noktada akıllı telefon tüketicilerinin tercihlerinde yukarıda değinmiş olduğumuz klavye kriteri önem kazanagelmiştir hep. Tactus firması bu ikileme son verecek bir ürünü çıkarmaya hazırlanıyor.

Tactus firmasının 2013 yılına kadar piyasaya sürmeyi planladığı akıllı telefonlarda her iki klavye seçeneğine de yer veriliyor olacak. Kullanıcılar isterlerse fiziksel klavye kullanabilecekler.... Peki ama nasıl ? Aşağıda yer alan videoda bu sorunun cevabını bulmak mümkün.

Araştırma ve geliştirme faaliyetleri halen devam etmekte olan bu yeni teknoloji ürünü olan telefonların kendilerine has bir takım ufak sıkıntılarının olduğu ve bu sıkıntıların Tactus firması tarafından en kısa zamanda giderileceği firma tarafından kamu oyuna sunuldu.


Bu etkileyici icadın geliştiricisi olan Tactus ilgili teknolojiyi 2013 yılına kadar kullanıcıların ilgisine sunmuş olacak. Bizler de sizleri konu ile ilgili bilgilendiriyor olacağız.


(Fotoğraf kaynağı: The Verge)

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!