This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Video] Google Search – Siri kadar iyi ve daha hızlı

Videoda görülenler oldukça etkileyici. Yapılan karşılastırmada Android 4.1 kurulu Galaxy Nexus ve iPhone 4S cihazları kullanılmış ve iki cihaza birden sorular sorulmuş. Android akıllı telefonunun sadece sonuçları Apple cihazının ki kadar iyi değil, bunun dışında ayrıca hız olarak da Apple şirketinin Siri'sini geride bırakıyor.

Google, Siri karşısında iyi bir rakip ortaya koymayı başarmış gibi, çünkü videoları izlerken iPhone cihazının ve ses asistanı Sirinin gerçekten soluk kaldığını anlayacaksınız. Tabiiki videoda kullanılanlar sadece seçilmiş örnekler, ama Google şirketinin yeni aramayla kötü bir iş yapmadığını, aksine çok iyi bir görünümde olduğunu kesinlikle şimdiden söyleyebiliriz.

Video linki

Tabiiki Türkçe - veya Almanca – aramalarda o kadar başarılı sonuçlar elde edilmiyor şu an için. Bunun nedeni sanırsam şimdilik sadece ingilizce versiyonunun arama için optimize edilmesidir.
Fakat konuşulanları tanımlaması oldukça iyi olduğunu ve alt tarafta istediğiniz arama sonuçlarını (Resimler, Web, Places vs.) seçebilmeniz şimdiden öncekine göre çok daha iyi ve konforlu bir sesli arama sunuyor.

Bize de Google şirketine teşekkür etmek kalıyor!!!

 

Kaynak: blog clove

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!