This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 7 comments

[Video] İşte yeni HTC One!

HTC One'nın merakla beklenen yeni versiyonu HTC M8'in 12 dakikalık bir videosu Internet'e sızdırıldı. Videonun kaynağının cihazın geliştiriciler için üretilen prototip bir versiyonunu bir şekilde (muhtemelen ebeveynleri sayesinde) ele geçiren bir genç olduğu sanılıyor. 

htc one m8
Videoda yeni HTC One'ın nasıl bir telefon olduğu açıkça görünüyor. / © YouTube, HTC

Yılın en ciddi sızdırma haberlerinden birine Roshan Jamkatel adında bir genç teknoloji meraklısı imza attı. Genç adam, HTC'nin henüz piyasaya çıkmamış olan cihazı HTC M8'in 12 dakikalık bir inceleme videosunu YouTube üzerinden paylaşarak Android dünyasında günün en çok konuşulan adamı oldu. Videoda HTC'nin Mart ayının sonlarında resmen duyuracağı cihazı her açıdan görmek mümkün. Videodaki prototip cihazın Roshan'ın ebeveynlerine ait olduğu sanılıyor. 


Video linki

Not: Eğer yukarıdaki video YouTube'dan kaldırılırsa, videoyu AusDroid üzerinden de izleyebilirsiniz.

Videonun içeriğine gelince, M8 aslında, ekstra mikro SD yuvası bir yana, daha önce sızdırılmış olan fotoğraflardaki cihazdan çok da farklı değil. Aluminyum kasasnın arkasındaki çifte kamerayı videoda görmek mümkün, ama kamera uygulaması hakkında fazla bir fikir edinemiyorsunuz. HTC'nin kullanıcı arayüzü Sense 6 ile BlinkFeed'in yeni hallerini ise videoda açıkça görmek mümkün. Videoda görüldüğü kadarıyla bazı çökme ve gecikme sorunlarına rağmen (cihazın bir test cihazı olduğu unutulmamalı), HTC One gayet şık bir telefona benziyor. 

Diğer yandan videonun sızması HTC firmasını da harekete geçirdi. Şirket adına bir açıklama yapan Jeff Gordon, videoda açıkça görülen IMEI numarası üzerinden cihazın sahibi tespit etmeye çalışacaklarını söyledi. Ancak bunun HTC tarafından gizlice planlanmış bir pazarlama numarası olduğunu düşünenler de yok değil. 

7 comments

Yeni yorum yaz:
 • Videonun gerçek olduğuna emin misiniz?
  Youtube'de çok fazla olumsuz oy almış nedense.

 • katılıyorum burak bey .Yeni one beats destekli olmazsa ben almamayi düşünüyorum. Çünkü ben daha çok o ses kalitesine ve amfilere tutuldum :)

 •   9

  Ben de yavaş olmasının nedenini prototip olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Ha bir de şu var, One ın o çok övülen ses sistemi ve amfisi Beats Audio şirketine aitti. Ancak Eylül ayında bu şirket HTC deki tüm hisselerini geri aldığını açıkladı ve HTC den tamamen çekildi. Şimdi bu durumda, yeni One da Beats in sistemi kullanılmadıysa çok yazık olur, ki öyle tahmin ediyorum.

 • 5335565655

 • aynn bide yavaş

 • Evet haklısınız

 • yine ayni tasarom hatta daha kotu olmus. bir de samsungu elestirirler bu yonde

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!