This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[VIDEO] Samsung Galaxy Note 2 ile Android'in Dinamikliği Kanıtlandı

Android plafomundaki gelişimin tam gaz devam ettiğinin son zamanlardaki en önemli somut göstergesi Samsung’un dev ekranlı telefonu Galaxy Note 2. Bu cihazın Android’in önlenemez yükselişine harika bir örnek oluşturduğunu anlatan özelliklerine kabaca göz atmak yeterli.

Samsung’un bu en son ve mükemmel cihazı firmanın cihazlarındaki teknolojik yenilenme ve inovasyon konularında almayı göze aldığı riskin Apple’a kıyasla çok daha fazla olduğunun göstergesi. Samsung Galaxy Note 2 çok kısa süre önce piyasaya sürülen Samsung Galaxy S3 gibi harika bir ürünün üzerine kısa zamanda ne kadar da fazla şey konulabileceğini ortaya koymakta.

Samsung’un bu üründe aldığı risklere kısaca bir göz atalım: Ekranı büyütmek, pil ömrünü 3100 mAh’a yükseltmek, elektronik kalem teknolojine yüksek bir yatırım…

Galaxy Note 2’nin öne çıkan özelliklerini tekrardan aşağıda saymak istiyorum:

• Air View özelliği ile fotoğrafları,e-mailleri ve videoları açmadan ve göndermeden önce önizleme imkanı.
• S-Pen akıllı kalemini yuvasından çıkartınca pop-up notların görüntülenmesi
• Hızlı komut özelliğini sayesinde akıllı kalemi gezdirdikçe komut listesine hızlı erişim
• Best foto özelliği ile çekilen 5 fotoğraf içerisinden en iyisini seçme imkanı. Bu özelliği toplu halde çekilmiş bir fotoğraflarda bile her kişinin ayrı ayrı en iyi fotoğrafını seçme imkanı.


Yukarıda yazdıklarım ve ortaya koyduğum görüşlerin koyu bir Samsung hayranının elinden çıkmış algısına yol açabileceğinin farkındayım fakat firma bu yıl içerisinde Android platformunda bayrağı taşıyan pozisyonunda. Apple’da ise standart bir kulanıcının iOS’un bir sonraki versiyonundan beklentileri kanımca Android kullanıcılarının gerisinde.

Bu arada Samsung’un yukarıda maddeler halimde saymış olduğum özelliklerinin de anlatıldığı kapsamlı bir Galaxy Note 2 videosunu aşağıda İngilizce anlatımla izlyebilirsiniz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!