This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Video] Samsung'un müzik videoları ve işitsel-görsel girişimi

Samsung TicToc

Kısa bir zaman önce Samsung şirketi Nokiayı geride bırakmayı başarıp dünyadaki en büyük cep telefonu üreticisi olmayı başarmıştı. Tüm teknolojik sektörlerde bir dev olan güney korelilerin pazarlama stratejisi başarılı gibi gözüksede, genel olarak biraz cazibesiz olarak anımsanıyor. Ama neden? Büyük ihtimalle Samsung'un pazarlama bölümünün maalesef bayağı kötü şeyler ürettiğindendir.

Durum söyle: Samsung ürünleri, misal olarak bir kaç gün önce tanıtılan yeni Galaxy S3, gerçekten kaliteli. Fakat bazı reklam filmleri acaip can sıkıcı ve içi boş, aynı anda bir de abartılı ve fazla yüklenmeli.

Bu yüzden Samsung'un stratejisi üzerine bir fikir oluşturmak bir hayli zor gibi: Samsung, böyle bir „Kitsch“ yapmayı sadece cok akıllı bir hamle olarakmı kullanıyor yoksa pazarlama sorumlularının sigortalarımı atmış? Bir kaç örnek sunalım:

Ilk videomuz bir kore pop şarkısı. K-Pop çok büyük bir dinleyici kitlesine sahip ve bununla birlikte içinde çok para dönen bir sektör. Samsung'un bu sektöre atılması pek şaşırtıcı gibi gelmiyor tabiiki bu halde. Sunduğumuz videonun içeriğide galiba bir cep telefon aracılığıyla iletişim problemini gösteriyor. Yada siz ne dersiniz? Videodaki cihazın hangisi olduğu belli değil. Korece bilenler için: Tam olarak ne olup bittiğini bize anlatabilirseniz çok mutlu oluruz.

(Video linki)


Evet, yolculuğumuz dünyanın diğer tarafına. The Verge sitesine göre Samsung avrupada TicToc MP3 çalarının pazarlaması için bir yeni „müzik grubu“ arayışlarına çıkıp „şarkıcıları“ denemiş. Sonucu? Iki ingiliz kızın söylediği bir nevi çocuk şarkısı ve içeriğindeki asla unutulmayacak „Shake it!“ ve „Turn it up!“ gibi bölümler. Dikkat - saglığınıza zararlı olabilir.

(Video linki)

Gelelim üçüncü videomuza. Bir düzelme bekliyorsanız, yanılıyorsunuz. Banky W ve Sasha P bir pazarlama tradejisini daha sunuyor bize. En azından diğer iki videoya göre bunun konusu çok çabuk anlaşılıyor. Bu yüzden 3 dakika 7 saniye uzunluğundaki videoda bir çok kez duyabileceğiniz bir kelime var: Samsung. Biz 49 kez saydık (evet gerçekten saydık, ama sadece bir defa). Videodaki bir komik an ise, Sasha P'nin (Banky W'de olabilir) Galaxy tabletini çikarıp, arkadaşlarının resimlerini çektiğidir. Bakalım, ilk defa ne zaman bir gece kulübünde böyle bir sahneye şahit olacağız.

(Video linki)

Videoları ve müziği nasil buluyorsunuz? Biz belki zamanın trendlerini kaçırmıs olabiliriz ve o yüzden bize tuhaf gelmiş olabilir. Kesin olan, bu videloarı pek çabuk unutamıyacığımız.

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!