This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

[Video] SwiftKey: Tek Parmak Hareketiyle Kelime ve Cümle Yazmak Mümkün

Eminim akıllı telefonunuz için şu ana kadar pek çok klavye denemişsinizdir. Bir ay kadar önce Swiftkey'in güncelleme haberini verdiğimde uygulamanın üçüncü parti Android klavyelerde en çok tutulan uygulama olduğunu vurgulamıştım. Şirketin dün yollamış olduğu emaile göre de beta versiyonunda "Swype" özelliği olacak. Hem bilmeyenleriniz için swype özelliğinin ne olduğunu hem de güncelleme tanıtım videosunu görmek için haberimize tıklayın.

Gerçi videoda da göreceksiniz ama Swype nedir, kısaca bahsedeyim. T9 kullananlarınız bilir, aynı ondaki gibi girmek istediğiniz sözcüğün harflerine parmağınızı kaydırıyorsunuz (evet bu sefer sadece kaydırıyorsunuz, harfleri teker teker girmiyorsunuz) ve cihaz direktman o sözcüğü (ve ayrıca varsa o hareketle eşleşen diğer kelimeleri de) ekrana getiriyor.

Swype özelliği bana Motorola'da gömülü olarak geldi; demin Nexus 7'de denedim bulamadım. Aslında ben kullanmıyorum ama kullanıp alışanlar bence normal klavyede yazmayı bırakabilir. Videoyu izlediğinizde ne dediğimi anlayacaksınız.

Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz (Youtube linki buradan):

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!