This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Akıllı telefonlar teknolojisi çok mesafe katetti; akıllı telefonlar artık tabletler gibi birer taşınabilir mini bilgisayar niteliğinde. Bu yüzden direktman onların üzerinden çalışmak daha pratik. Voice PRO ile Android'de artık tam kapsamlı bir ses düzenleyicisine sahip olabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.7.2 3.3.17

Özellikler & Kullanım

Test cihazı:
Samsung Galaxy Note 2
Android sürümü: 4.1.2
Root: Evet
Modifikasyon: Yok

Uygulama detayları:
2.2 sürümünden itibaren kullanılabilir
Yüklemeden sonra kapladığı alan: Ort. 38 MB
Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean'e optimize

İzinler:
Aramalar: Aramayı görüp ses kaydını durduruyor.
Ağ iletişimi
Hafıza
Sistem araçları: Sessiz modu kapatma
Kişisel verileriniz

İzinlerle ilgili sonuç:
Voice PRO'nun izinlerinde bir anormallik bulunmadı.

Voice PRO kesinlikle modern çok özellikli cihazların ne boyuta geldiğini gösteren uygulamalardan biri. Ama önce şunu sormak lazım: Voice Pro ile gerçekten ne yapabilirsiniz? İlk olarak ses kayıtları var. Birçok Android cihazda halihazırda ses kaydı uygulamaları mevcut, bu işi basit tutmak için yeterli. Voice PRO bir çok faydalı özellik sunuyor: Kaydı durdurabilir, istediğiniz noktayı işaretleyebilir ve istediğiniz formatı uygulayabilirsiniz (WAV, MP3, OGG). Buna ek olarak formatın kalitesini ihtiyaç ve dileğinize göre de değiştirebilirsiniz: Kanalların ses frekanslarından tutun da otomatik destekleme seçeneklerine kadar her yerde ayar yapabilirsiniz. Burada kuıllandığınız mikrofonun kalitesi de işin içine giriyor; uygulamanın bu noktada bir suçu yok. Galaxy Note 2 ile yaptığımız testte net ses kayıtları yaptık ve müzik hemen hemen hiç bozulmadı. Ses hassasiyeti kontrolleri iyi çalıştı ve hatta çok alçak ve uzaktan gelen sesler bile kayda girdi. Bu sonuçlar tabii ki cihazdan cihaza değişebilir.

Fakat tüm bunlar uygulamanın sadece küçük bir bölümünü yansıtıyor. Asıl olay kayıttan sonra başlıyor! Sadece kayıt yapmadığınız gibi ayrıca müzik ya da ses dosyalarınızı cihazdan indirebiliyorsunuz. Bu dahili bellek ve harici SD kartta kolay ve hızlı bir şekilde çalıştı. Normalde ben kullanıma çok hızlı ısınmam fakat Voice PRO ile ciddi çalışmak isteyenler kesinlikle özellikleriyle daha haşır neşirler. Ben işi basitleştirmek adına benzer özellikleri gruplandırdım.

  • Equalizer, ses şiddeti ve optimizasyon: Bu özelliklerle bas ve ses seviyesini ayarlayabilir, oluşturduğunuz ses dosyasındaki ses şiddetini normalleştirebilirsiniz.
  • Ritim değiştirme, hız değiştirme, ses perdesi değiştirme: Bu özellikler adlarından da anlaşılır. Eğer ritmi değiştirirseniz ses perdesi ve hız değişmeden kalıyor.
  • Sesleri temizleme, gürültüyü indirme, yankı: Sesleri temizleme malesef çalışmıyor. Otomatik bir algoritma tabii ki optimum sonuçları doğurmuyor ama en iyi çalışma koşulu seslerin net olarak duyulduğu koşullar oluyor. Gürültü indirme faydalı bir özellik: Bu anormel yükseklikteki sesleri/bozuklukları önlüyor. Ayrıca bir sese yankı ekleyebiliyorsunuz.
  • Geri sarma, gecikme: Tüm dosyayı geri getirebilir veya geciktirebilirsiniz.

Rahat bir şekilde kayıt yapmadan önce parçanızı önizlemede dinleyebilirsiniz. Yukarıda bahsedilen özelliklere ek olarak kaydınızın ismini değiştirebilir, notlar ekleyebilir, işaretleyebilir veya başka bir klasöre kaydedebilirsiniz. Artı olarak parçaları birleştirebilir ve yeni parçalar yaratabilirsiniz. Voice PRO serverına cloud hizmetiyle resim aktarabilir ve onları Facebook veya Twitter aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Bu gerçekten kolay çalışıyor ve resim ve şarkı paylaşmayı basit bir hale getiriyor. Editör kısmı da tatmin edici: Kısaca yukarıda bahsi geçen özelliklerle kullanabilirsiniz. Kırpma, yeni kayıt ekleme ve kayıtları harmanlama var.

Özet:
Voice PRO hoş bir şekilde tasarlanmış ve çok kapsamlı bir ses editörü - sadece yolda vakit öldüreceğiniz bir uygulama değil! Gerçekten üst seviye profesyonel özellikler yine üst seviye yazılımları gerektirir fakat Voice PRO ile birlikte akıllı telefon veya tabletinizle bu şeyleri yapabiliyorsunuz. Bu tarz birçok uygulamanın tersine her şey akıcı ve kolay işliyor.

Ekran & Kontroller

Tasarım kategorisinde Android 4.0 "Ice Cream Sandwich"teki holo-tasarımın etkilerini görüyoruz. Voice PRO'da siyah, koyu gri ve mavi renkler hakim. Uygulama basit gözüküyor fakat iyi tasarlanmış. Kullanım -bu büyüklükte bir uygulama için- sürpriz bir şekilde kolay. Bazı ufak unsurlar iyileştirilebilir: Ana ekrana geliyorsunuz fakat ayarlardaki liste görünümü gözükmemeye başlıyor. Bir efekt seçtiğinizde otomatik olarak seçim kalkıyor ve seçimi tekrar tıklamanız gerekiyor. Ama tüm bunlar ufak tefek şeyler ve geniş çerçevede yapılabilecek bir eleştiride Voice Pro harika gözüküyor ve kullanımı çok iyi.

Hız & İstikrar

Burada bazı problemler olmasını beklerdim fakat Voice PRO stabil ve hızlı çalışıyor. Ses efektlerini uygulamak çok hızlı ve cihazı kullanırken arka fonda çalışmasını sağlayabiliyorsunuz. Küçük bir zayıf yönü: Uygulamayı açtığınızda uygulama kendini sık sık yeniden açıyor. Bu çok anlam verilebilecek bir şey değil, özellikle arka fonda çok az yeri değiştirilmiş olmasına rağmen.

Fiyat/Performans Oranı

Voice PRO AndroidPIT App Center ve Google Play Store'da 9.90 Euro. AndroidPIT'te uygulama "Haftanın Uygulaması" kapsamında sadece 4.99 Euro, başka bir deyişle %50 indirimli! Voice PRO harika bir paketle birlikte kullanıcıya bir sürü özellik tanıyor. Daha fazlasını isteyenler plug-inlerden de satın alabilir: Bunların fiyatları (örneğin sesten yazıya aktarma gibi özellikleri olanlar var) 1.90 Euro ile 9.90 Euro arasında değişiyor - ucuz değil; ama Voice PRO'nuza daha fazla özellik eklemek istiyorsanız mantıklı.

Ekran Görüntüleri:

Voice PRO Voice PRO Voice PRO Voice PRO Voice PRO

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!