This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
Review Authored by:

Voice Translate – Taşınabilir tercüman

Authored by: Gökhan G. — 05.Eyl.2012

Bugünlerde akıllı telefonlar pek çok şey yapabiliyor. Peki simültane çeviri neden olmasın? Voice Translate, işte tam da bunu vaat ediyor. Üstelik bunu cebinizde taşıyabiliyorsunuz.

Tabii bu ne kadar güvenilir bir tercüman? İncelememizde bunu öğrenebilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0 1.3

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.1.1

Uygulama diller arası iletişim adına yaratılmış. Ve tüm yaptığı bu. Ses tanıma tuşları ekranın altına konmuş ve tercümeler esnasında kullanılabiliyor. Tercüme etme işi ise çocuk oyuncağı. Tuşa basın, sözcüğü söyleyin, tekrar tuşa basın. Söylediğiniz yazı olarak önceden belirttiğiniz dilde ekrana gelsin. Eğer buna inanamıyorsanız… inansanız iyi olur çünkü bu kadar kolay. Öte yandan ses tanıma özelliği özellikle aksanlı konuşmacıları anlayamıyor. Ofiste bu uygulamayı test ettik ve uygulamanın en iyi, konuştuğunuz dilin standart formunu anladığını keşfettik.

Bununla birlikte uygulama dediğiniz şeyi anlasa bile tercümeler çok iyi değil.

Bir yazı tercüme edildiğinde tercümeyi birkaç sefer dinleyebilir, kopyalayabilir ve paylaşabilirsiniz.

Dil erişim ayarlarına sağ yukarı köşedeki tuşla gidiliyor. Mevcut diller: Danimarkaca, Flemenkçe, İngilizce (Avustralya, İngiltere, Amerika), Fransızca (İsviçre, AB), Almanca, Çince (Kanton, Mandarin), İtalyanca, Japonca, Korece, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Brezilya, AB), Rusça, İspanyolca (AB, ABD), İsveççe, Tayvanca (Mandarin). Evet hayal kırıklığınızı anlayabiliyorum Türkçe yok. Ama ilk olarak bu kadar dil varken yakında Türkçe’yi de ekleyeceklerini düşünüyorum. İkinci olarak da bu kadar dili çapraz olarak tercüme edebilmek hiç fena değil.

Ayarlar menüsünden kayıt süresini de azaltıp çoğaltabiliyorsunuz. İki seçeneği de denedim fakat farkını göremedim.

Özet: Kuşkularınızı gidermek için, Voice Translate söylenen kelimeleri bir başka dile çeviren bir araç. Bu uygulamadan en iyi şekilde faydalanmak için kullanıcıların yerel ağızdan olabildiğince kaçınmaları gerek. Ama öte yandan bunu yapsanız bile uygulama arada sırada hatalı çeviriler yapıyor.

Uygulama elle yazarak kelime girmeye izin vermiyor ki bu da bilinmeyen kelimelerde doğruluğu azaltıyor. Sadece konuşabiliyorsunuz.

Genel olarak Google Translate’ten bir farkını göremedim. Halbuki Google Translate’te elle de kelime girebiliyorsunuz ve daha fazla dil seçeneği var. Ve tabii Google Translate bedava.

Ekran & Kontroller

Voice Translate, hoş ve basit bir kullanıma sahip. Tasarımı da iyi.

Hız & İstikrar

Voice Translate, hız ve istikrar bazında gayet iyi. Tercüme edilen yazılar anında ekranda beliriyor ve seslendirmeyi çok fazla beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

Fiyat/Performans Oranı

Voice Translate, AndroidPIT App Center veya Google Play'de 0.99 Euro. Herhangi bir reklam yok.

Google Translate uygulamasıyla karşılaştırıldığında: Google Translate bedava ve kullanıcılara daha fazla özellik sunuyor.

Ekran Görüntüleri:

Voice Translate – Taşınabilir tercüman Voice Translate – Taşınabilir tercüman Voice Translate – Taşınabilir tercüman Voice Translate – Taşınabilir tercüman Voice Translate – Taşınabilir tercüman
Studied Computer Engineering for 2 years but then switched to Economics. Currently pursuing a Master´s degree in International Economics. His passion for technology dates way back to his childhood, which lead him to do two internships with Turkish mobile carriers Avea and Turkcell before joining AndroidPIT in June, 2012.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!