This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yaklaşık olarak 1.5 yıldır devam eden AndroidPIT macerama bugün itibariyle nokta koyuyorum. Sitenin açılışından bugüne kadar yazılarımı takip etmekte olan siz değerli okuyuculara ve çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunarken hepinize sağlıklı ve mutlu bir gelecek diliyorum. Bu son yazımda bugüne kadar yayınladığım yüzlerce blog girişi içerisinden seçmiş olduğum beş tanesini sizlerle paylaşarak veda etmek istedim. 

Volk farewell
1.5 yıldır emek verdiğim AndroidPIT'e veda vakti geldi.../ © AndroidPIT

Not: Aşağıda yer alan yazılara erişim için başlıklara tıklamanız yeterli olacaktır.

1.[Fantezi] Behzat Ç Karakterleri Hangi Uygulamaları Kullanılırlardı?

Hayatının ilk 25 senesini Ankara'da geçirmiş birisi olarak doğup büyüdüğüm yerden binlerce kilometre uzakta yüksek lisans öğretimimi tamamlamaya çalıştığım günlerde hayatıma giren Behzat Ç buram buram Başkent kokan havası ile bir anda en büyük tutkularımdan birisi haline geldi. Her karakterinde bir Ankaralı olarak kendimden farklı şeyler bulabildiğim  Behzat Ç kahramanları hakkında kendi iş tanımıma uyan bir yazıyı klavyeye dökmek istedim ve aklıma her ne kadar pek olası bir ihtimal olmasa da 'Behzat Ç karakterleri akıllı telefon sahibi olsalardı hangi uygulamaları kullanılırlardı'  şeklinde tamamiyle fantezi ürünü bir konsept geldi.

4 BehzatC
Behzat Ç karakterleri ve akıllı telefon kullanımı üzerine biraz sarkastik bir yazı / © AndroidPIT

2.[Söyleşi] Zumbara: Zaman Kumbarası

Para yerine zamanın geçerli olduğu alternatif bir dünya kulağınıza nasıl geliyor? İnsanların yetenek ve tecrübelerinin önem kazandığı, zamanın her şeyin temelinde değerlendirilmesi amacını taşıyan, Türkiye'nin en heyecan verici online projelerinin başında yer alan ve günden güne büyümekte olan sosyal ağ ''Zumbara'' ile söyleşimizi kaçırmayın.

1 Zumbara
Zumbara'nın kurucusu Ayşegül Güzel ile yapmış olduğumuz keyifli söyleşiden geriye kalan güzel bir kare / ©AndroidPIT

3.[Söyleşi] Ali Tunç: İstanbul Kıyamet Vakti'nin Konsept Artisti

Türkiye'nin en öne çıkan yerli oyun firması Sobee tarafından geliştirilen ve de dünya standartlarında bir görsel içeriğe sahip olan İstanbul Kıyamet Vakti'nin grafik tasarımcısı Ali Tunç ile ülkemizde yeni başlamakta olan oyun tasarımı ''konsept artistliği'' ve de sektör üzerine derinlemesine bir söyleşi gerçekleştirdik. Hem profesyonel hem de akademik anlamda bu alanın ülkemizdeki öncü isimlerinden Ali Tunç'un hayal dünyası ile kaleminin buluştuğu çizgilerin de dile geldiği yazımızı kaçırmayın.

2 AliTunc
Türkiye'nin en başarılı dijital konsept artistlerinden Ali Tunç ile yaptığımız söyleşi hızla gelişen Türk oyun piyasası hakkındaki entellektüel farkındalığımızı arttırdı / © AndroidPIT

4.Askerlik İçin Android Uygulamaları

Askerlik…Her Türk gencinin hayatının en önemli kırılma noktalarından bir tanesi . Ne yaparsanız yapın, nereye giderseniz gidin ‘’aradan çıkarılması’’ gereken bir dönemdir askerlik. Kağıt üzerinde her türlü elektronik cihazın kışla içerisine sokulmasının yasak olmasına rağmen uygulamada en son model akıllı telefonların sıkça kullanıldığı asker ocağına yönelik olarak seçtiğim uygulamalara yazının devamında göz atabilirsiniz. Asker adaylarına şimdiden hayırlı tezkereler. 

5 askerlik
Kendi askerlik tecrübelerime dayanarak ele aldığım matrak ve biraz alakasız bir yazı / © AndroidPIT

5.Türkiye Fatih Projesi ile Dünya Tablet Piyasası’nı Fethetmek İstiyor

Adını Osmanlı Tarihi’nin efsane hükümdarı Fatih Sultan Mehmet’den alan modern Türkiye Cumhuriyeti Tarihi'nin en önemli eğitim projelerinden ‘Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi Geliştirme ‘ projesi tam gaz devam devam ediyor. Bugüne kadar genelde bu ilginç projenin Türk Eğitim Sistemi içerisindeki rolünün üzerine yoğunlaşıldı ve de projenin Türkiye’yi global teknoloji piyasasında önemli bir oyuncu olmaya götürecek dinamikleri üzerinde pek durulmadı. Oysa ki Fatih Projesi Türkiye’nin dünya tablet piyasalarını fethetmek üzere koyduğu ekonomik bir programın ilk adımı.

erdogan
AndroidPIT'deki ilk günlerimde Türkiye'deki Fatih Projesi hakkında ele almış olduğum bir görüş yazısı... Yazıyı yayınladıktan 10 ay sonrasında durduğum noktada proje hakındaki görüşlerimin değiştiği gerçeğini kabul etmem gerekiyor / © AndroidPIT

Kaynak: Volkan Emre

1 Share

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!