This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Volkswagen araba yolculuklarınızı oyuna çevirmeye kararlı

Tüm gün araba sürüp, arabada sıkılanlar ya da uzun yol macerasına çıkıp hikayelerini paylaşmak isteyenler için Volkswagen bir Android uygulaması çıkarıyor. Bu uygulama, İstanbul trafiğinde direksiyonu yumruklamaya son verebilir. Ya da Türkiye’den arabanızla, şöyle güzel bir Balkanlar turu yapıp Berlin’e gelecekseniz, yol maceranızı dostlarınızla paylaşabilir, düşmanlarınızı kıskandırabilirsiniz.

volkswagen smiledrive app
© Volkswagen

Volkswagen sürücülere yol maceralarını, onlardan daha az şanslı kişilerle paylaşma imkanı sunuyor. SmileDrive (GülümseSür) adlı Android uygulaması, yolculuğunuz boyunca gittiğiniz yolu otomatik olarak takip edecek; ne kadardır sürdüğünüzü, gidilen istikamette havanın nasıl olduğunu size haber verecek. Eğer sürücü tercih ederse, yolculuğuyla eş zamanlı bir şekilde arkadaşlarıyla yolculuğunun detaylarını, fotoğraflar yükleyerek, durum bildirimleri yazarak  paylaşabilecek; tabii ki aracı sürerken bunu yapmak yerine yola dikkat edeceğinizi umuyoruz. Arabadaki yolcular da buna katılabilecek ve hep birlikte diğerlerinin de okuyabileceği bir gezi günlüğü oluşturabilecekler.

SmileDrive uygulaması aynı zamanda araba yolculuklarını bir oyuna dönüştürecek. Uzun yolculukları, gece yolculuklarının sonunu, arabanızla tatile ilk çıktığınız günü; bunları kutlayabileceğiniz ya da arkadaşlarınızla hatırlayabileceğiniz bir ortam oluşturacak. Şirket aynı şekilde güzel anılar bırakabilecek bir araba oyunu koymayı da planlıyor. Punch buggy (Böceğe yumruk at) adlı oyunda, bu uygulamayı kullanan iki Volkswagen araba yan yana araç sürdüğünde, size “yumruk” puanı kazandıracak. Bu oyun aslında, bir Vosvos geleneği olan, sizinki gibi bir Beetle şirket arabasını yolda gördüğünüzde, diğer arabadaki iş arkadaşınızın omuzuna, pencereden uzanıp, “Hey naber?” gibi bir yumruk atmaktan geliyor. Bu uygulamayla sanal ortamdan bunu yapabileceksiniz.

Video'yu izlemek için tıklayınız

SmileDrive’ın Volkswagen kullanıcılarına özel birkaç ayrıcalığı olsa da, teorik olarak diğer marka araçları kullanan tüm sürücülerin bu uygulamayı kullanması mümkün. Tabii ki bu uygulama, Twitter ve Facebook gibi popüler sosyal mecraları yerine, gezisini SmileDrive’da paylaşmak isteyenler için geçerli. SmileDrive’ın yolculukları daha keyifli kılacağını düşünüyoruz ve sürücülerin birbirlerine günlük yolculuklarından heyecanla bahsedeceklerini tahmin ediyoruz.

SmileDrive uygulaması sizce Türkiye'de başarılı olur mu?
View results

 

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!