This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Hava durumu tahminlerinin hele ki İstanbul gibi bir şehirde yaşanıyorsa insan hayatı üzerindeki etkisinin ne demek olduğu hakkında fazla laf salatası yapmaya gerek yok. Android ve diğer akıllı telefon uygulama piyasalarının olmazsa olmazı olan yüzlerce hava durumu uygulamasından öne çıkan WeatherPro uygulamasının testi ile karşınızdayız. Haftanın bu ilk gününde WeatherPro uygulamasının hava tahminlerinde ne derece sizlere yardımcı olabileceğini mercek altına alıyoruz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.3 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Güzel bir piknik planlayabilirsiniz ama hava durumunu kestiremezsiniz. 2004 yılında patlayan Mr. Jackson isimli hit parçasında Outkast’ın ortaya koyduğu bu görüşün doğru olduğunu düşünüyorum. Uygulamanın detaylarına geçelim:

Hava Durumu detayları :

WeatherPro uygulaması hava durumu tahminlerini çok anlaşılır ve de hoş bir şekilde ortaya koymakta. WeatherPro uygulamasının tahminlerinde yer alan hava durumu detaylarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

• Yüksek / Alçak basınç
• Hissedilen sıcaklık
• Nem oranı
• Yağış
• Rüzgar yönü & şiddeti
• Barometre
• Çiğleşme bilgisi
• UV endeksi

Bu kadar fazla detayı saatlik bazdaki güncellemeler ile alabiliyorsunuz. Uygulamanın beraberinde getirdiği en ilginç özelliklerden bir tanesi ise seçilen bir saat dilimi içerisinde kaç dakika güneş ışığı alabileceğiniz ….

Meteoroloji Laboratuvarı Tadındaki Analitik Araçlar:

WeatherPro uygulamasının diyagram ve de grafiklerle ortaya koyduğu kapsamlı bilgi ekranına bakarken kendinizi adeta bir uçağın konsoluna bakan bir pilot gibi hissediyorsunuz. İşin en güzel yanı ise uygulamanın ortaya koyduğu tahminlerin büyük ölçüde gerçekleşiyor oluşu.

Değişik Mekanlarda Hava Durumu Tahmini:

WeatherPro uygulaması ile dünyanın her yerinde hava durumu tahmini alabiliyorsunuz. Akıllı telefonunuz içerisindeki GPS üzerinden veri alan bu uygulamayı her yerde kullanma keyfini yaşayacaksınız.


Radar ve Uydu – 21’inci Yüzyıl’a Hoşgeldiniz:

WeatherPro uygulamasının bu özelliği kendini diğerlerinden çok net bir şekilde ayırmakta. Radar özelliği ile 10 dakikalık zaman aralıkları ile yağış bilgisine ulaşabilirken uydu özelliği ile tüm dünya üzerindeki bulut hareketlerini takip etmek mümkün. Bu özellikleri kulanırken kendinizi adeta yeni bir görev almak üzere olan James Bond gibi hissediyorsunuz.

Ölçüm Birimlerini Kolaylıkla Değiştirbilme:

WeatherPro uygulaması dünyadaki standart ölçüm birimleri arasındaki geçişleri de kolaylıkla yapmanızı sağlıyor.
 

Ekran & Kontroller

WeatherPro uygulamasının kontrollerine diyecek hiç ama hiç bir şey bulunmamakta.

Hız & İstikrar

WeatherPro uygulaması herhangi bir takılmaya maruz kalmadan gayet akıcı bir şekilde çalışarak bizlerden tam not alıyor.

Fiyat/Performans Oranı

Haftanın uygulaması olan WeatherPro uygulamasını AndroidPIT App Center üzerinden bu haftaya özel indirimli fiyatıyla satın alabilirsiniz .

Ekran Görüntüleri:

WeatherPro – Havanız İyi Olsun WeatherPro – Havanız İyi Olsun WeatherPro – Havanız İyi Olsun WeatherPro – Havanız İyi Olsun WeatherPro – Havanız İyi Olsun

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!